Україна оформила 25,8 тис. транзитних декларацій за процедурою спільного транзиту з 35 країнами (NCTS) у першому кварталі 2025 року, що на 2 тис. більше порівняно з попереднім. Про це повідомили у Міністерстві фінансів.
Якими були результати «митного безвізу» за перший квартал 2025
Україна оформила рекордну кількість декларацій з початку приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту 1 жовтня 2022 року – 25,8 тис за перший квартал 2025-го.
Ця Конвенція – це міжнародна угода, яка спрощує митні формальності під час перевезення товарів між країнами-учасницями. Вона дозволяє перевозити товари за єдиною транзитною процедурою без оформлення митних документів на кожному кордоні.

У країнах-учасницях Конвенції успішно завершили понад 18,5 тис. транзитних перевезень, які ініціювали митні органи України.
Водночас в Україні успішно завершили 7,3 тис. переміщень, розпочатих в інших країнах-учасницях Конвенції, що у 1,4 раза більше за попередній період.

Результати «митного безвізу за перший квартал 2025. Джерело: Мінфін
Загалом від запуску процедури спільного транзиту Держмитслужба оформила понад 162 тис. декларацій, з яких:
- 125,7 тис. – як митниця відправлення;
- 36,3 тис. – як митниця призначення.
«Такі результати свідчать, що вітчизняні експортери та імпортери охоче користуються процедурою спільного транзиту», – зазначили у Мінфіні.
Окрім цього, за перший квартал 2025 року зареєстрували 16 загальних гарантій для спільного транзиту та 3556 індивідуальних.
Нагадаємо, ЄС продовжив «траспортний безвіз» з Україною до 31 грудня 2025 року.
Водночас ЄС може не продовжити «митний безвіз» для України після завершення його дії у червні 2025-го. Умови торгівлі з Євросоюзом повернуться до «довоєнних». Проте ЄС розглядає можливість пізніше ввести нові правила, сприятливі для України.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також