Міністерство фінансів США офіційно оголосило про накладення санкцій на чотири компанії, зайняті в роботі над проєктом «Північний потік — 2», і на 13 суден, що беруть участь в будівництві газопроводу.
Під санкції потрапили трубоукладач «Академік Черський», а також судна «Артеміс Офшор», «Бахтемір», «Балтійський дослідник», «Финвал», «Капітан Беклемішев», «Мурман», «Нарвав», «Сивуч», «Рятувальник Карєв», «Умка», «Владислав Стрижов» і «Юрій Топчев». Про це йдеться в опублікованому повідомленні.
У списку Мінфіну також значаться федеральна державна бюджетна установа «Морська рятувальна служба» (Морспас) і компанії «Мортранссервіс», «Самарський теплоенергетичний майновий фонд», «Коксохімтранс».
В опублікованому списку відсутня компанія-оператор газопроводу — Nord Stream 2 AG. Раніше, 19 травня, стало відомо, що адміністрація президента США Джо Байдена ввела і тут же призупинила дію санкцій проти цієї компанії і її гендиректора Маттіаса Варніга. Про це повідомлялося в звіті Держдепартаменту, направленому до Конгресу. Вашингтон пояснив свою позицію «національними інтересами».
Міністр закордонних справ ФРН Хайко Мас привітав позицію Вашингтона, назвавши це «кроком назустріч Берліну». За словами міністра, «Північний потік — 2» є єдиною темою, по якій між двома країнами існують фундаментальні розбіжності.
Додатково. Якщо «Північний потік — 2» запустять, то втрати «Оператора газотранспортної системи України» складуть $5-6 млрд щорічно.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Цифрова безпека вимагає співпраці на всіх рівнях: Підсумки InfoSec Ukraine 2025 у Києві
Штучний інтелект під мікроскопом: чому прозорість і зрозумілість стають новими бізнес-імперативами
«Вчасно.Кращі» — відзнака компаній, що впевнено рухаються до цифрового майбутнього