За підсумками первинних аукціонів 8 грудня зафіксовано приріст вкладень іноземних структур в український внутрішній борг вперше з лютого 2020 року.
«Папери купив один з муніципалітетів, так і нерезиденти тепер не виходять з внутрішніх облігацій, а знову вкладаються. При цьому прибутковість річних гривневих паперів перевищила 11%, а 5-річних — 12%», — повідомив координатор Експертної платформи НБУ Андрій Блінов.
У той же час міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що на початку нового року Україна зможе позичати гроші на більш вигідних умовах. За його словами, підвищення в кінці року подорожчання позик на ОВДП є тимчасовим.

Експертна платформа НБУ
Незважаючи на активізацію іноземців, серед власників ОВДП з початку року найбільше зросла частка саме банків. Днями вона перевищила 50% в загальному обсязі ринку, в той час питома вага внутрішніх облігацій в активах банківської системи залишається в межах 20%.
На ОВДП припадає 38% всього державного боргу України з обсягом понад 2,3 трлн грн.
При цьому загальний обсяг ОВДП в обігу збільшився з початку 2020 року по 9 грудня включно на 86,9 млрд грн. Це сталося через наявність первинного дефіциту в системі державного бюджету і відповідну потребу Міністерства фінансів в нарощуванні розміщень.
Частка ОВДП в іноземній валюті зросла з 12,88 до 12,99%. Внутрішні облігації, номіновані в євро, збільшилися з 218 до 585 млн євро. Обсяг ОВДП, номінованих в доларах США, скоротився з $4257 млн до $3528 млн. Незначне збільшення номіналу таких держоблігацій за неповний рік в гривневому еквіваленті пояснюється девальвацією національної валюти.

Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також