Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Міжнародні спекулянти повертаються в Україну. Прибутковість 5-річних ОВДП досягла 12%

За підсумками первинних аукціонів 8 грудня зафіксовано приріст вкладень іноземних структур в український внутрішній борг вперше з лютого 2020 року.

«Папери купив один з муніципалітетів, так і нерезиденти тепер не виходять з внутрішніх облігацій, а знову вкладаються. При цьому прибутковість річних гривневих паперів перевищила 11%, а 5-річних — 12%», — повідомив координатор Експертної платформи НБУ Андрій Блінов.

У той же час міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що на початку нового року Україна зможе позичати гроші на більш вигідних умовах. За його словами, підвищення в кінці року подорожчання позик на ОВДП є тимчасовим.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Експертна платформа НБУ

Експертна платформа НБУ

Незважаючи на активізацію іноземців, серед власників ОВДП з початку року найбільше зросла частка саме банків. Днями вона перевищила 50% в загальному обсязі ринку, в той час питома вага внутрішніх облігацій в активах банківської системи залишається в межах 20%.

На ОВДП припадає 38% всього державного боргу України з обсягом понад 2,3 трлн грн.

Підписуйтесь на нас в Google News!

При цьому загальний обсяг ОВДП в обігу збільшився з початку 2020 року по 9 грудня включно на 86,9 млрд грн. Це сталося через наявність первинного дефіциту в системі державного бюджету і відповідну потребу Міністерства фінансів в нарощуванні розміщень.

Частка ОВДП в іноземній валюті зросла з 12,88 до 12,99%. Внутрішні облігації, номіновані в євро, збільшилися з 218 до 585 млн євро. Обсяг ОВДП, номінованих в доларах США, скоротився з $4257 млн до $3528 млн. Незначне збільшення номіналу таких держоблігацій за неповний рік в гривневому еквіваленті пояснюється девальвацією національної валюти.

Коментарі

Всі новини