Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Мінцифри просуває ексвласника банку-банкрута під слідством у своєму серіалі — Радіо Свобода

Мінцифри потрапило в скандал через банкіра Оністрата. Фото: Facebook/Андрій Оністрат

Мінцифри потрапило в скандал через банкіра Оністрата. Фото: Facebook/Андрій Оністрат

Мінцифри випустило новий освітній серіал про блокчейн, біткоїн та криптовалюти. До проєкту міністерство залучило колишнього банкіра та бізнесмена Андрія Оністрата, якого звинувачують у розкраданні коштів збанкрутілого банку «Національний кредит».

Утім, Оністрат заперечує порушення закону та відмивання коштів банку, у якому він був акціонером. Про це йдеться в матеріалі «Радіо Свобода».

Зокрема, за даними офіційного сайту «Судова влада України», наразі Оністрат має статус обвинувачуваного в кримінальному провадженні, яке перебуває на етапі судового розгляду в Шевченківському суді Києва.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Згідно з розслідуванням видання, у 2018 році колишньому акціонеру банку було висунуто підозру в справі, яку розслідувало Головне слідче управління Національної поліції. Зараз державне обвинувачення в суді представляє Офіс генпрокурора.

Оністрат обвинувачується за такими статтями, як-от: привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем і службове підроблення.

Зокрема, досудове розслідування встановило, що він, бувши головою наглядової ради банку «Національний кредит» і акціонером банку, організував відмивання 597 млн грн (майже $25,8 млн за тодішнім курсом). Кошти виводилися з допомогою кореспондентського рахунку до Bank Frick & Co AG (Ліхтенштейн).

Водночас Оністрат стверджував, що не вважає себе винним.

Quote«Маячня цієї фрази в тому, що виходить, наче я вкрав у самого себе. Жодних показань, жодного свідка того, що це я зробив. Це повністю неадекватне сприйняття того, що відбувається, без будь-якої доказової бази», – заявляв Оністрат.

Водночас у лютому 2021 року на сайті Мінцифри з'явилося повідомлення про запуск освітнього серіалу «Усе про блокчейн, біткоїн та криптовалюти», участь у якому взяв Оністрат.

Освітній серіал за участю Оністрата поширюється на офіційних платформах Мінцифри. Однак у міністерстві зазначили, що освітні серіали створено без держфінансування, але за підтримки партнерів. Зокрема, там не прокоментували обвинувачення Оністрата у відмиванні коштів. Однак зазначили, що він дійсно став ведучим серіалу, створеного за підтримки Мінцифри.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини