Facebook Pixel

Мережа біткоїна перевершила PayPal за обсягами транзакцій

З початку 2021 року мережа біткоїна обробила більший обсяг транзакцій у доларах США, ніж платіжна система PayPal із середнім показником за квартал у децентралізованій мережі $489 млрд проти $302 млрд у PayPal.

Про це йдеться у звіті Blockdata.

network-volumes-compared.jpeg

Проте значення обох мереж однаково ще дуже поступаються середньоквартальним обсягам таких платіжних гігантів, як Mastercard і Visa з $1,8 трлн і $3,2 трлн відповідно.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Вражає, що біткоїн, як 12-річна P2P-мережа, має 27% у розрізі однієї з метрик (оброблювана вартість), як порівняти з Mastercard — компанією, заснованою 1966 року. Особливо, якщо зважити на те, що йдеться про децентралізований рух», — зазначили фахівці Blockdata.

Вони наголосили, що в показник мережі першої криптовалюти входять не лише платежі. Користувачі також відправляють кошти в різні послуги та отримують їх назад, здійснюють транзакції між власними гаманцями та низку інших операцій.

Підписуйтесь на нас в Google News!

На думку Blockdata, мережа біткоїна «фундаментально» відрізняється від Mastercard і Visa. Вона є радше «технологією заощадження», ніж «витрати». Вона також має більше варіантів використання.

Експерти вважають, що в майбутньому за обсягами вартості криптовалюта, що передається, перевершить фінансових гігантів. Для цього необхідно подолати розрив у пропускній спроможності, який вони назвали «приголомшливим».

Довідка. 2021 року мережа біткоїна обробляла за квартал у середньому 25 млн транзакцій. У Mastercard показник становив 33 млрд, а Visa — 53,7 млрд.

Проблему подолання розриву в обсягах транзакцій експерти Blockdata вбачають у вирішенні другого рівня, включаючи мережу мікроплатежів Lightning Network (LN).

«Уся публічно доступна статистика, така як кількість нод LN, кількість каналів і BTC у них, зростає експоненційними темпами. Якщо це триватиме в наступні кілька десятиліть, цілком можливо, що мережа біткоїна оброблятиме більше транзакцій, ніж деякі інші фінансові системи», — наголосили в Blockdata.

Нагадаємо, директор зі стратегії Blockstream Семсон Моу визначив теоретичну пропускну здатність LN у 40 млн TPS, що означає 57,6 млрд транзакцій на добу. Згідно з прогнозом аналітиків Arcane Research, до 2030 року кількість користувачів протоколу може перевищити $700 млн.

Коментарі

Всі новини