Країни Центральної Європи – Австрія, Польща, Чехія, Словаччина – постраждали від майже тижневої зливи та сильних штормів. Це призвело до смертей, масштабних повеней, пошкодження залізничних колій, а також великої кількості сміття, яку місцеві жителі вже починають розбирати після того, як погода стала покращуватись.
розповідає, які наслідки тривала злива мала для Австрії, за даними місцевих ЗМІ.
Масштабна злива у Європі у вересні 2024: наслідки для Австрії
Як злива паралізувала австрійський транспорт
Станом на 18 вересня, хоча рясні дощі вже припинились, у Нижній Австрії, яка постраждала найбільше, досі діють обмеження на автобуси та поїзди. Рух громадським транспортом доводиться скорочувати через перекриття доріг, які розмило під час зливи.
«Після повені громадський транспорт у Нижній Австрії буде поступово відновлено. Залізничній інфраструктурі завдано величезної шкоди. У будь-якому разі NÖVOG (система громадського транспорту Австрії) робитиме все можливе, щоб пасажири та школярі дісталися місця призначення, незважаючи на перебої», – сказав заступник голови державної партії FPÖ.
Два тунелі у Нижній Австрії – Тульнерфельд і Атценбруггер – зазнали найбільших пошкоджень з найбільшою кількістю води. Ситуація «дуже, дуже складна», підкреслює Джудіт Енгель, гендиректорка ÖBB-Infrastructure, австрійської федеральної залізниці.
Хоча в районі Відня вже можна розпочинати оцінку збитків і початковий ремонт, багато об’єктів і тунелів у напрямку Санкт-Пельтена, найбільш населеного міста Нижньої Австрії, все ще затоплені, тому досі не можна встановити, які пошкодження сталися, каже Енгель.
За її словами, починаючи з 14 вересня близько 500 співробітників ÖBB Infrastructure працюють цілодобово за підтримки інших організацій. Багато часу йде на прибирання дерев, які впали на залізничні шляхи.
У Відні внаслідок дощів перекрили декілька гілок метрополітену, що призвело до значного скупчення людей і затримки іншого громадського транспорту. 18 вересня роботу метро відновили по всьому маршруту.
Річка Відень піднялася до рівня 1951 року внаслідок зливи
Екстремальні опади призвели до масштабної повені на річці Відень, що протікає столицею Австрії і впадає в Дунай. 15 вересня 2024 року у річці зафіксували найвищий рівень води, починаючи з 1951 року. Водночас повінь не завдала значної шкоди громадській зоні. А медіа пишуть про «найстрашнішу повінь за останні 1000 років».
Австрійці розгрібають гори сміття після масштабної зливи
Після повені у постраждалих населених пунктах Австрії утворюється величезна кількість великогабаритного сміття: вода винесла з будинків матраци, ящики чи крісла. Проте великий сміттєспалювальний завод у Дюрнрорі не працює через затоплення, і тому утилізувати сміття поки неможливо.
«Щойно вода спаде в найближчі дні, ми відкачаємо затоплені приміщення і оглянемо збитки. Дізнаємося, що було зламано, що нам потрібно відремонтувати та скільки часу це потребуватиме», – каже Стефан Зак, речник EVN, австрійської міжнародної енергетичної компанії.
У багатьох населених пунктах Нижньої Австрії створено пункти збору великогабаритних відходів. Також австрійська влада попередила місцевих жителів про спроби шахрайства під час ліквідації наслідків повені: шахраї прикидаються сміттярами та можуть збирати кошти.
Уже після закінчення зливи австрійська поліція повідомила про п’яту смерть за час повені – у своєму затопленому будинку загинула 81-річна жінка.