Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Майже $1 млрд на ЗСУ зібрали найбільші фонди з початку великої війни

Майже мільярд доларів на ЗСУ зібрали найбільші фонди з початку великої війни. Фото: Опендатабот

Майже мільярд доларів на ЗСУ зібрали найбільші фонди з початку великої війни. Фото: Опендатабот

З моменту початку великої війни на рахунки Нацбанку та трьох найбільших фондів країни надійшли донати на загальну суму понад 33,96 млрд грн, повідомляє Опендатабот.

На рахунки НБУ та фондів United24, «Повернись живим» і «Фонд Притули» донатили як українці, так й іноземці.

Найбільшу суму внесків – 15,8 млрд – було зібрано на рахунки НБУ за три місяці: з 24 лютого до 5 травня.

47% донатів найбільших українських фондів зібрав United 24. Як зазначають аналітики, цей фонд від 5 травня «підхопив» естафету в НБУ.

За 8 місяців роботи — з травня до грудня — United 24 зібрав 8,6 млрд грн:

  • 81%, або 7 млрд грн, фонд спрямував на ЗСУ;
  • 13%, або понад 1,1 млрд грн, було направлено на медичну допомогу;
  • 6%, або 0,5 млрд грн, — на відбудову країни.
Quote«Пік донатів на ЗСУ припав на липень — тоді фонду пожертвували 2,2 млрд грн. Початок масованих обстрілів цивільної критичної інфраструктури та відповідно блекаути в жовтні — грудні 2022 року також збільшили підтримку Збройних сил. Кількість пожертв на підтримку ЗСУ в жовтні зросла в 1,4 раза на місяць і відтоді лише збільшувалася», – зазначають аналітики.

Фонд «Повернись живим» із 24 лютого зібрав 5,6 млрд грн. Найбільше – 1,6 млрд грн – задонатили в березні. У наступні місяці фонд у середньому збирав приблизно 350 млн грн на місяць.

Масовані обстріли інфраструктури посилили підтримку й цього фонду. У листопаді загальна сума пожертв зросла за місяць у 1,3 раза й відтоді збільшується.

«Фонд Притули» за час від початку повномасштабного вторгнення рф зібрав майже 4 млрд грн. У жовтні кількість пожертв зросла більш ніж утричі на місяць і сягнула 658 млн грн. У листопаді ця сума дещо зменшилася — до 593 млн грн, але все ще залишається більшою за середні показники до блекаутів.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до Податкового кодексу. Згідно із законом, усі, хто бере активну участь у бойових діях, на час воєнного стану будуть звільнені від сплати військового збору.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини