Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Нацбанк зібрав 22,3 млрд грн на захист України

Нацбанк перерахував 22,3 млрд грн на потреби захисників України. Фото: iPay.ua

Нацбанк перерахував 22,3 млрд грн на потреби захисників України. Фото: iPay.ua

У 2022 році Національний банк зібрав на спецрахунках понад 22,3 млрд грн на потреби Сил оборони та більш як 920 млн грн на гуманітарну допомогу, повідомляє пресслужба Нацбанку.

Про спецрахунок для потреб армії

Нагадаємо: 24 лютого 2022 року Національний банк відкрив спеціальний рахунок для підтримки Сил оборони, на який могли відправляти гроші всі охочі. Минулого року на нього перерахували понад 23,5 млрд грн в еквіваленті, зокрема в грудні – понад 1 млрд грн.

Майже 7,9 млрд грн в еквіваленті надійшло з-за кордону в іноземній валюті, зокрема, доларах США, євро, фунтах, канадських доларах, китайських юанях, японських єнах, швейцарських франках, польських злотих, австралійських доларах.

Як повідомляє Нацбанк, кошти надходили як від громадян і підприємств України, так і від міжнародної спільноти, зокрема, зі США, Великої Британії, Німеччини, Швеції, Фінляндії, Польщі, Швейцарії, Норвегії, Австралії, Франції, Канади, Болгарії, Гонконгу та інших країн світу.

Станом на 2 січня 2023 року на спецрахунку залишалося приблизно 1,1 млрд грн. Понад 22,3 млрд грн перерахували на потреби оборони. Найбільше коштів спрямували на потреби Міністерства оборони України (понад 14,7 млрд грн).

Також кошти перерахували на потреби:

  • Державної служби спецзв'язку — понад 3,8 млрд;
  • Національної поліції України – загалом 1,65 млрд грн;
  • Національної гвардії України – загалом 990 млн грн;
  • Державної прикордонної служби України – загалом 980,2 млн грн;
  • а також ДСНС, РНБО, Державної спеціальної служби транспорту та Служби безпеки України.

Нагадаємо: перерахувати кошти на потреби армії можна як за реквізитами, так і з допомогою платіжної картки за посиланням.

Про рахунок для гуманітарних потреб

На рахунок Міністерства соціальної політики, який Нацбанк відкрив для гуманітарних цілей 1 березня, у 2022 році перерахували понад 920 млн грн в еквіваленті. Приблизно половина коштів надійшла з-за кордону в іноземній валюті (долари США, євро, фунти).

Мінсоцполітики вже перерахувало з нього понад 845 млн грн для надання гуманітарної допомоги постраждалим від збройної агресії рф. Станом на 2 січня 2023 року залишок коштів на рахунку становить понад 74 млн грн.

Нагадаємо, що для допомоги громадянам, які потерпають від війни, перерахувати кошти можна як за реквізитами, так і з допомогою платіжної картки.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини