Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Росіянам і білорусам у Литві заборонили мати зброю. Щоб ті не могли утворити ДРГ у разі заворушень

Литва заборонила громадянам рф та Білорусі мати зброю. Фото: Pixabay

Литва заборонила громадянам рф та Білорусі мати зброю. Фото: Pixabay

Вищий законодавчий орган Литви — Сейм — 22 грудня 2022 року офіційно заборонив громадянам росії та Білорусі, які постійно проживають на території країни, володіти зброєю. Відповідні поправки було внесено до Закону про контроль над зброєю та боєприпасами, пише Delfi.

Відтепер зброю мають право купувати та мати у власності постійні жителі Литви, окрім громадян рф і Білорусі, які не мають литовського громадянства. Головне мета внесення поправок — допомогти запобігти утворенню збройних диверсійних груп у разі заворушень.

Як росіян і білорусів позбавлятимуть зброї в Литві

Згідно з документом, громадян рф і РБ без литовського громадянства зобов’яжуть протягом року з моменту набрання чинності законом добровільно позбутися наявної зброї: продати або здати її до поліції. Усі дозволи на зберігання або носіння зброї буде анульовано.

У разі відмови добровільно здати/ продати зброю в росіян і білорусів її конфіскуватимуть.

За офіційними даними, на сьогодні в Литві проживають 294 росіянина та 46 білорусів, які мають дозвіл на зберігання або носіння зброї.

Контекст. Литва першою визнала російське вторгнення в Україну геноцидом українського народу. Після неї в різних формулюваннях, але з однією ідеєю, що росія — країна-терорист, аналогічні рішення ухвалили Україна, Естонія, Чехія, Нідерланди, а також ПАРЄ, ПА НАТО та Європарламент.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини