Жіноче лідерство в часи змін: головні інсайти з форуму #AmplifyHer
Форум #AmplifyHer став подією, яка висвітлила жіноче лідерство у часи змін та невизначеності. Учасниці обговорювали виклики та можливості, з якими стикаються жінки-лідерки в сучасному світі. Захід, який відбувся у Києві, зібрав лідерок з різних галузей, щоб поділитися досвідом та баченням майбутнього.
Основні теми форуму:
- Роль жінок у бізнесі, політиці та суспільстві в умовах турбулентності.
- Гендерна рівність як ключ до суспільного прогресу.
- Подолання стереотипів та створення нових моделей розвитку.
Анна Петрова, засновниця Startup Ukraine та Selfmade Women Community, у своєму виступі підкреслила, що жіноче лідерство — це не лише вплив на економіку чи політику, а й зміни у свідомості суспільства.
«Жіноче лідерство — це потужна сила, яка створює нові моделі розвитку суспільства, базовані на цінностях, співпраці та інноваціях. Для цього може знадобитися велика сміливість та відповідальність, але це дозволяє реально впливати на суспільство та творити зміни. Я вірю, що жіноче лідерство здатне змінити світ — і ці зміни починаються з кожної з нас», — зазначила вона у своєму виступі.
Також Анна Петрова підкреслила, що жінки повинні мати не лише право, а й можливість брати на себе лідерські ролі, створюючи простір для змін.
Роль жінок під час війни
В умовах війни українські жінки демонструють неймовірну стійкість та сміливість. Вони відіграють лідерські ролі в армії, бізнесі та волонтерстві. За словами Надії Омельченко, віцепрезидентки IT Integrator, жінки на керівних посадах руйнують стереотипи та формують нову корпоративну культуру.
«Коли почалася війна, я зрозуміла, що жіночий голос звучить недостатньо гучно. Рольових моделей на керівних посадах має бути більше. Саме це руйнує стереотипи й формує нову корпоративну культуру», — наголосила вона.
Сержантка ЗСУ Ганна Васик зазначила, що хоч жінкам доводиться долати численні перешкоди, вони активно змінюють традиційно патріархальні системи.
«Жінки йдуть до армії на вимогу часу, через брак людського ресурсу. І заходять в одну з найбільш патріархальних систем у світі. Так, і досі жінкам, які звертаються до рекрутингових центрів, часто не пропонують посади. Але водночас в інших підрозділах є жінки, які командують артилерією, ходять на штурми та керують цілими підрозділами. Жінкам доводиться докладати удесятеро більше зусиль, але це лише перехідний період — ми трансформуємось прямо зараз», — розповідає Ганна Васик.
Гендерна рівність і стереотипи
Анна Мазур, засновниця платформи Happy Monday, наголосила на диспропорції в оплаті праці між чоловіками та жінками, яка досі сягає 40%. Подолання цих упереджень є важливим кроком до створення рівних можливостей.
«Згадую кейс, коли жінка пройшла складний відбір на керівну посаду, декілька етапів співбесід, технічні тестування. Але на фінальній співбесіді з засновниками першим питанням, яке вона почула, стало «Коли у декрет?». Мені особисто теж доводилось стикатися зі стереотипами та знецінюванням. Знадобився час, щоб усвідомити: ні рожевий колір, ні сльози, ні сукня з блискітками не завадять мені бути успішною в тому, що я роблю», — наголосила Мазур.
На форумі також представили Стратегію гендерної рівності Ради Європи на 2024-2029 роки, що стане орієнтиром для реалізації політики рівності.
Майбутнє жіночого лідерства
Жінки в Україні доводять, що можуть досягати найвищих результатів навіть у традиційно чоловічих галузях. Спікерки форуму закликали жінок не боятися брати на себе відповідальність і використовувати нові можливості.
«Важливо розуміти, що питання гендерної рівності — це процес, а не результат. З погляду держави його мета — більш ефективно використовувати людський ресурс. З особистого ж погляду — це спосіб для жінок відчувати свою самоцінність та мати можливості для реалізації власного потенціалу. Це величезний пласт роботи — починаючи з кожної людини й завершуючи рівнем держави, який нам потрібно пропрацювати для кращого майбутнього», — підсумувала заступниця директора компанії Ma'Rijany Hemp Company Олександра Фідкевич.