Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зустрівся з Генеральним директором Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Цюй Дунюєм.
Сторони обговорили можливості надання технічної підтримки для сприяння експорту продовольства з України та підтримку розвитку гуманітарної програми «Зерно з України».
Дмитро Кулеба закликав Продовольчу та сільськогосподарську організацію докласти максимальних зусиль для забезпечення подальшого функціонування Чорноморської зернової ініціативи.
Тим часом чорноморський «зерновий коридор» у середу, 26 квітня, знову тимчасово зупинила російська сторона. Судна заблоковано. Про це інформують Військово-Морські сили ЗСУ.
«26 квітня Чорноморський «зерновий коридор» укотре був тимчасово зупинений російською стороною. Так, 25 квітня в Спільному Координаційному Центрі (м. Стамбул) представники Росії відмовилися погоджувати рух суден до/з морських портів України гуманітарним коридором, що діє в рамках Чорноморської Ініціативи з питань експорту зерна та пов’язаних продовольчих вантажів морським шляхом», — пояснюють у відомстві.
Унаслідок блокування чотири судна не змогли вийти з українських портів, зокрема корабель AKDENIZ-M, який має доправити пшеницю до Ефіопії в межах продовольчої програми ООН.
Також одне судно чекає на прохід до Одеси в районі Суліни. Судна вимушені чекати на погодження проходження додатковий час. Крім того, у пресслужбі спростували інформацію про нібито заборону руху торговельних кораблів до та з портів Одеси Військово-Морськими силами ЗСУ.
«Підкреслюємо, що Україна неухильно виконує всі покладені на неї в рамках Чорноморської зернової ініціативи зобов'язання й докладає максимум зусиль для підтримання та розширення експорту зерна та пов’язаних продовольчих вантажів морським шляхом в інтересах нашої держави», — наголосили у ВМС.
Контекст. Угода, відома як Чорноморська зернова ініціатива, була укладена окремо росією та Україною з ООН і Туреччиною в Стамбулі в липні 2022 року. Доти після лютневого вторгнення Росії порти України було повністю заблоковано. ООН і багато країн заявляли, що блокада експорту продовольства може призвести до глобальних наслідків аж до голоду в найбідніших країнах. У березні 2023 року операцію було продовжено.

Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також