Президент росії володимир путін, ймовірно, погодиться на умови перемир'я з Україною, але хоче, щоб його власні умови були виконані заздалегідь, що, ймовірно, затягне переговори. Про це пише Bloomberg.
Російський очільник хоче переконатися, що його вимоги будуть враховані перед тим, як погодитися на припинення вогню, за словами людини, знайомої з ходом думок кремля. Щоб досягти цього, він намагатиметься розтягнути часові рамки для згоди на будь-яке припинення бойових дій в Україні, кажуть інші люди, обізнані з ситуацією.

володимир путін у супроводі начальника російського генерального штабу валерія герасимова під час відвідування одного з військових штабів у Курській області, 12 березня 2025 року

Демонструючи рішучість, путін відвідав у середу свої війська в Курській області. Вдягнений у військовий камуфляж, Путін зустрівся з високопоставленими військовими і закликав «якнайшвидше повністю розгромити ворога, який закріпився в Курській області»
Російські чиновники не обговорювали зі своїми американськими колегами конкретну угоду, на яку українська делегація погодилася у вівторок в саудівському місті Джидда, і кремль вважає ці рамки неприйнятними, повідомила одна особа.
Угода між офіційними особами США та України створює дилему для путіна, який досі уникав кампанії високого тиску, яку Білий дім проводив проти президента України Володимира Зеленського. Проте контури угоди, досягнутої в Джидді, не роблять того, що, як раніше заявляла росія, їй потрібно для припинення бойових дій — не визначають параметри більш довгострокового врегулювання війни.
Кремль також може вимагати припинення поставок зброї в Україну як умову припинення вогню, повідомило одне з наближених до нього осіб.
«Путін не скаже твердого «так» або твердого «ні» — навіть у фантастичній ситуації, яка складеться, путін не скаже «так» або «ні». Навіть у фантастичній ситуації, коли Путін зробить якісь жести в бік перемир'я, воно все одно буде тимчасовим і з дуже жорсткими умовами», — сказала в телефонному інтерв'ю старша наукова співробітниця російсько-євразійського центру Карнегі Тетяна Станова.
Раніше росія вимагала від України стати нейтральною державою, значно скоротити чисельність своїх збройних сил і поступитися територією, починаючи з тих земель, які рф захопила в ході війни.
В обмін на прийняття Україною пропозиції США про перемир'я адміністрація Трампа погодилася скасувати замороження військової допомоги та розвідувальних даних для Києва.
Президент Дональд Трамп заявив журналістам у середу, що він сподівається, що не буде необхідності тиснути на путіна, щоб він прийняв угоду про припинення вогню.
«Люди їдуть до росії прямо зараз, поки ми говоримо, і, сподіваюся, ми зможемо домогтися від росії припинення вогню. І якщо ми це зробимо, я думаю, що це буде 80% шляху до припинення цього жахливого кровопролиття», — сказав Трамп.
«Посол США Стів Віткофф цього тижня вирушає до москви, щоб закликати росіян приєднатися до цих переговорів, і ми сподіваємося, що вони це зроблять», — заявила прессекретарка Білого дому Кароліна Левітт.
Вона додала, що радник президента США з національної безпеки Майк Волтц говорив у середу зі своїм російським колегою.
Речник кремля дмитро пєсков заявив у середу, що москва чекає на деталі угоди, але не виключив телефонної розмови між двома лідерами.
Державний секретар США Марко Рубіо закликав москву прийняти умови і сказав, що здатність України стримувати росію в майбутньому буде частиною розмови.
«Існують різні способи побудови системи стримування на місцях. Як це виглядає і як це поєднується, ось про що ми будемо говорити», — сказав він журналістам на пресконференції в аеропорту Шеннон, Ірландія, в середу.
У середу Зеленський заявив, що партнерам України необхідно буде допомогти в моніторингу будь-якого припинення вогню, якщо росія врешті-решт приєднається до нього.
«Нам зрозуміло, як його контролювати. Але з огляду на те, що скрізь тиша, і розуміючи, з ким ми маємо справу, і маючи досвід минулих років, необхідна технічна допомога», — сказав він журналістам у Києві.
Путін неодноразово відмахувався від пропозиції Трампа про швидке припинення війни.
«Нам не потрібне перемир'я — нам потрібен мир: довгостроковий, міцний, з гарантіями для Російської Федерації та її громадян», — сказав він під час своєї щорічної пресконференції в грудні.
Трамп продовжує стверджувати, що вірить у те, що путін прагне миру. Вашингтон потенційно може запропонувати путіну зустріч на вищому рівні з Трампом в обмін на підписання угоди, повернувши його з холоду після того, як адміністрація колишнього президента Джо Байдена уникала більшості контактів зі своїми колегами у москві.
Західні чиновники з питань безпеки кажуть, що путін навмисно висуває максималістські вимоги, оскільки знає, що вони будуть неприйнятні для України і Європи, і що він готовий продовжувати боротьбу. Тим часом міністри оборони європейських військових держав — Франції, Італії, Польщі, Великої Британії та Німеччини — збираються у Парижі, щоб скоординувати підтримку Києва.
Рубіо сказав, що він припускає, що росія підніме питання європейських санкцій під час переговорів зі своїми американськими колегами.
«Я думаю, що питання європейських санкцій буде на столі, не кажучи вже про заморожені активи і тому подібне. Якщо в Україні буде мир, то наприкінці процесу європейці повинні будуть прийняти якесь рішення про те, що вони будуть робити з цими санкціями», — зазначив він.