Україна до кінця березня виконає всі вимоги МВФ — Шмигаль

Фото: kmu.gov.ua

Фото: kmu.gov.ua

Україна не має наміру змінювати параметри нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом. Протягом найближчих тижнів Київ завершить виконання двох останніх вимог задля остаточного схвалення кредиту МВФ.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на брифінгу в Кабміні в середу, 11 березня.

«З місією МВФ домовилися про системне продовження співпраці без зміни будь-яких умов курсу: ми просто рухаємося в тому контексті, в якому рухалися».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

З восьми вимог МВФ, необхідних для виділення кредиту, Україні залишилося виконати дві, уточнив прем'єр.

Telegram Logo
Quote«Ми розраховуємо їх виконати протягом двох, максимум трьох тижнів», – підкреслив Шмигаль.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що особисто «взяв на себе зобов'язання прийняти закон про землю і закінчити з банківським законом».

Контекст. Рада директорів МВФ має остаточно затвердити новий кредит після того, як Україна виконає низку попередніх умов. Серед них – ухвалення закону про ринок землі, а також прийняття закону, який має не допустити повернення Приватбанку колишнім власникам.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Йдеться про законопроєкт №2571. Зараз доопрацюванням компромісного варіанту, який задовольнив би МВФ та інших учасників процесу, займаються юристи Офісу президента.

Як стало відомо The Page, останнім спірним моментом в «антиколомойському» законопроєкті залишається питання щодо обмеження дискреції суду. Тобто чи буде у судів можливість визнавати незаконними рішення НБУ про неплатоспроможність банків і чи зможе суд проводити переоцінку розрахунків регулятора.

Початковий варіант законопроєкту №2571 наприкінці грудня минулого року подав Кабінет міністрів. Однак у профільному комітеті Верховної Ради з питань фінансів текст документа викликав невдоволення. Останні два місяці триває робота над новим варіантом законопроєкту.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини