Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Ковід знищив 22 млн робочих місць в багатьох країнах – дослідження

«Запрошуємо на роботу. Виключно крутих людей». Фото: Fox Business

«Запрошуємо на роботу. Виключно крутих людей». Фото: Fox Business

У доповіді Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), опублікованої 7 липня, йдеться, що уровень зайнятості в країнах організації не відновиться до 2023 року.

«Відновлення економіки, що відбувається зараз в країнах ОЕСР, ще не привело до появи достатньої кількості нових робочих місць, щоб повернути рівень зайнятості до допандеміческого рівню в більшості країн-учасниць», — написано в документі.

За оцінками, у 2020 році пандемія поповнила ряди безробітних в країнах ОЕСР на 8 млн осіб. Ще 14 млн чоловік активно не шукають роботу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

В кінці 2020 роки кількість людей, які не мали роботи протягом як мінімум шести місяців, було на 60% вище допандеміческого рівня. У доповіді говориться, що ця цифра продовжувала зростати в першому кварталі 2021 року і непропорційно сильно торкнулася і без того вразливих груп.

Дослідження проводилося на тлі різкого зростання найму в декількох великих країнах, де підприємствам довелося підвищувати заробітну плату, щоб боротися з нестачею робочих. Зокрема, минулого місяця початкове підвищення заробітної плати у Великой Британії досягло семирічного максимуму.

Підписуйтесь на нас в Google News!

За даними ОЕСР, найбільше від пандемії постраждали молоді люди і люди з низьким доходом. У 2020 році кількість годин, відпрацьованих на низькооплачуваних роботах, скоротилася на 28% в розвинених країнах. Це на 18 процентних пунктів більше, ніж падіння, зафіксоване серед високооплачуваних професій.

У доповіді йдеться, що число молодих людей, які не мають роботи, освіти або професійної підготовки, збільшилося майже на 3 млн.

Хоча рівень безробіття в ОЕСР знизився з 8,8% в квітні 2020 року, коли перша хвиля пандемії досягла піку, до 6,6% в травні 2021 року він залишається на 1,3 процентних пункту вище від рівня лютого 2020 року.

У Сполучених Штатах зафіксовано найкраще відновлення робочих місць: рівень безробіття впав з пікового значення, близького до 15% в розпал пандемії, до 5,9% в червні.

У доповіді йдеться, що уряди повинні готувати працівників до роботи в екологічних та цифрових галузях, одночасно направляючи підтримку зайнятості в сектори, які все ще сильно страждають від соціального дистанціювання.

«Занадто рання відмова від фіскальної підтримки може поставити під загрозу відновлення, — сказав генеральний секретар ОЕСР Матіас Кормань. — З іншого боку, занадто тривале збереження суцільний підтримки може поставити під загрозу силу і якість довгострокового відновлення, сповільнюючи необхідний перерозподіл капіталу і робочої сили в економіці».

Програми збереження підтримували близько 60 млн робочих місць в країнах ОЕСР в розпал кризи з коронавірусом, що в 10 разів більше, ніж під час глобальної фінансової кризи 2008-2009 років.

Додатково. У I кварталі 2021 року кількість безробітного населення в Україні склала 1,8 млн чоловік.

Кількість зайнятого населення у віці від 15 років і старше склала 15,5 млн осіб, а у віці 15-70 років — 15,4 млн чоловік, свідчать дані Державної служби статистики.

Коментарі

Всі новини