Сьогодні, 11 листопада, у Шевченківському районному суді Києва відбудеться засідання за позовом компанії «Ковальська нерухомість» до пам’яткоохоронця Дмитра Перова. уважно слідкує за справою та незабаром розповість про її хід.
Нагадаємо, що «Ковальська нерухомість» обурилася на активіста Дмитра Перова за його дописи у Facebook. Компанія подала позов до суду та вимагає захистити її честь, гідність та ділову репутацію. Серед вимог спростування недостовірної інформації та компенсація у розмірі 100 тис. грн.
Приводом для суду став допис Перова про знесення будівлі по вулиці Жилянська, 47, у столиці. За цією адресою розташовувалася будівля 1860 року. Активіст назвав її знесення незаконною. Саме це зараз і вимагає спростувати «Ковальська нерухомість». Компанія наполягає, що має всі необхідні документи для знесення будівлі та будівництва на тому місці бізнес-парку з 22-поверховим офісним центром.
Дмитро Перов стверджує, що будівля на Жилянській була включена до Переліку цінної історичної забудови, що потребує додаткового захисту.
Пам’яткоохоронець вважає цю гучну справу показовою, мета якої — залякування.
«Вони бачать тенденцію, що зростає роль громадянського суспільства. Вони хочуть зробити цей кейс показовим, показово покарати активістів, які виступають проти знищення історичної забудови. Мовляв, ми настільки впливова компанія, що нам не може завадити суд, нам не може завадити поліція, нам не можуть завадити активісти», — сказав Перов.
Крім того, цей позов — війна на виснаження. Активістам доводиться відволікатися від охорони пам’яток та спрямовувати сили та фінанси на адвокатов, експертизи тощо.
«Ковальська нерухомість» подала позов ще у 2023 році, однак у квітні 2024-го його відкликала.
За словами Перова, це свого роду процесуальний трюк, який дозволив компанії обирати суддю.
«Вони побачили, що суддя, до якої потрапив той позов, не хоче засуджувати активіста. Вони відкликали цей позов і просто подали до іншої судді. Найцікавіше, що коли вдруге подали позов, вони не долучали документів про сплату судового збору. Він був сплачений ще у 2023 році. Але без квитанції суддя не може почати справу. Так вони обирали суддю», — говорить активіст.
Тим часом Українська асоціація девелоперів розповсюдила заяву, в якій закликає владу втрутитися у справи будівельної галузі. В документі йдеться, зокрема, про псевдоактивістів, які нібито мають перевагу перед законом. В заяві також стверджується, що активісти, як і силовики, заробляють своїми діями проти забудовників.
Підготовче засідання вже відбулося, і сьогодні суд має розпочати розглядати усі деталі цієї справи.