Facebook Pixel

Україна на два тижні закриє кордони для іноземців

Через дві доби Україна на два тижні введе заборону на в'їзд і виїзд для іноземних громадян з метою уникнення поширення коронавірусу. Після закінчення дії заборони питання щодо її продовження або припинення, залежно від ситуації, вирішуватиме Рада національної безпеки та оборони (РНБО).

Як повідомив секретар відомства Олексій Данілов, громадяни України, які зараз перебувають за кордоном, зможуть повернутися в країну, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

«Ті, хто буде повертатися з уражених коронавірусом країн, проходитимуть процедуру обсервації».

Олексій Данілов

Олексій Данілов

секретар РНБО

Втім, ці обмеження не торкнуться міжнародних вантажних перевезень, повідомили у пресслужбі Міністерства інфраструктури.

Контекст. Вірус СOVID-19 вперше з'явився в Ухані (Китай) наприкінці грудня 2019 року. 3 березня було зафіксовано перший випадок зараження вірусом в Україні, а сьогодні — перша смерть.

11 березня Київська міська держадміністрація ухвалила рішення запровадити ряд заходів у місті, щоб попередити можливе поширення коронавірусу. Під обмеження потрапили навчально-виховний процес і проведення масових заходів.

Кабмін на своєму засіданні до 1 червня заборонив експорт товарів протиепідемічного призначення. Як пояснив на своєму першому пресбрифінгу прем'єр-міністр Денис Шмигаль, йдеться про медичні маски, рукавички, халати, костюми та інше. Таке обмеження необхідне для того, щоб забезпечити внутрішній попит в Україні на ці товари, адже впродовж останніх тижнів їхній експорт за кордон дуже зріс. Водночас Кабмін виділив 100 млн грн на закупівлю засобів індивідуального захисту для потреб держорганів і поповнення держрезерву.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉