Facebook Pixel

Моноклональні антитіла, штучний інтелект та ізраїльські ліки: топ-3 новини про боротьбу з COVID-19 у світі

Третя хвиля коронавірусу в Україні йде на спад. Кількість регіонів у «червоній» зоні карантину зменшилася, а уряд оприлюднив план масової вакцинації проти коронавірусу.

Водночас вчені з усього світу намагаються винайти нові ліки проти коронавірусу й покращити вже наявні методи лікування. The Page зібрало найцікавіші новини про боротьбу з коронавірусом у світі.

1

Штучний інтелект для боротьби з коронавірусом

Вчені створили інструмент, який може допомогти дослідникам ліків швидко виявляти молекули, які здатні знешкодити коронавірус, перш ніж він врешті-решт потрапить у клітини людини.

Дослідницька група під керівництвом Тудора Опреа з Університету Нью-Мексико оприлюднила онлайн-пакет «обчислювальних» моделей із відкритим вихідним кодом під назвою REDIAL-2020, який може допомогти вченим швидко перевірити потенційні властивості молекул у боротьбі з COVID-19.

Опреа, керівник відділу трансляційної інформатики Медичної школи університету розповів, що вчені розмістили інструмент в інтернеті, щоб усі могли ним користуватися.

За словами вчених, REDIAL-2020 забезпечує швидкий і надійний спосіб виявлення нових сполук, які можуть боротися з коронавірусом. REDIAL-2020 також доступний на GitHub і DockerHub, а версія командного рядка підтримує масштабні віртуальні скринінгові цілі.

2

Греція розпочала клінічні випробування ізраїльських ліків

Греція розпочала випробування ізраїльських ліків проти коронавірусу в лікарнях Сотірія та Аттікон в Афінах.

Дослідження, проведені в Ізраїлі, показали великі перспективи препарату, проте перш ніж він стане загальнодоступним, необхідні додаткові клінічні випробування для перевірки його безпеки та ефективності.

EXO-CD24, розроблений у Тель-Авівському медичному центрі Ічілова, бореться з надмірною реакцією імунної системи організму на COVID-19, яка, на думку експертів, є потенційною причиною багатьох смертей.

Ліки вдихають один раз на день упродовж декількох хвилин протягом п’яти днів.

3

Препарат з антитілами проти нових штамів коронавірусу

Експериментальне лікування COVID-19 моноклональними антитілами, розроблене Eli Lilly and Co та AbCellera Biologics Inc., може нейтралізувати численні штами коронавірусу, зокрема ті, які вперше виявлено у Великій Британії, Бразилії, Південній Африці, Каліфорнії та Нью-Йорку.

Антитіло, що відоме як LY-CoV1404 або LY3853113, діє, прикріплюючись у тому місці вірусу, яке містить мало ознак мутації. Це дає змогу препарату зберегти свою ефективність.

Згідно з новим дослідженням, деякі люди, які перехворіли на COVID-19 і були інфіковані на початку пандемії, навіть через рік усе ще мають антитіла проти вірусу.

«Нові варіанти стійких методів лікування, як-от LY-CoV1404, є вкрай необхідними з огляду на те, що деякі наявні терапевтичні антитіла є менш ефективними або неефективними щодо певних штамів, а їхній вплив на ефективність вакцин усе ще недостатньо вивчений», — написала дослідницька група.