Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Кому найбільше довіряють українські біженці за кордоном – опитування ОПОРИ

Кому найбільше довіряють українські біженці за кордоном — опитування ОПОРИ

Кому найбільше довіряють українські біженці за кордоном — опитування ОПОРИ

68% новин про Україну вимушені переселенці до Польщі отримують із соцмереж, а найправдивішою інформацією вважають офіційні повідомлення ЗСУ та почуте від близьких людей. Про це в четвер, 12 січня, розповіли експерти мережі ОПОРА під час презентації дослідження «Медіаспоживання та громадська активність українських біженців у Польщі».

Quote«За різними оцінками, сьогодні в Польщі перебувають приблизно 1,5 млн біженців з України. На їхньому прикладі ми вирішили дослідити, як українці за кордоном споживають інформацію. Це потрібно для України, щоб не втрачати зв’язок із власними громадянами. Особливо напередодні парламентських виборів 2023 року», — пояснила голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

За даними опитування, понад 2/З, або 68% новинного контенту українці в Польщі споживають у соцмережах. Друге місце посідають новинні сайти — 18%. Телебачення дивляться лише 10% біженців.

Телеграм читають понад 64% опитаних, а майже 47% використовують його як основне джерело інформації. Фейсбук використовували 56% опитаних, основним джерелом новин він став для 15%. Ютуб переглядали 51% респондентів, як головним джерелом новин ним користуються 12%.

Переселенці до Польщі найбільше довіряють офіційним повідомленням Збройних сил — 90% опитаних, інформації, отриманій від близьких в Україні, — 86%, повідомленням від президента України — 86%, інших представників політичного керівництва України, зокрема Офісу президента, уряду, Верховної Ради тощо — 85%.

Водночас найбільшу НЕдовіру викликають російські групи в соціальних мережах (76,8%).

З-поміж експертів найавторитетнішою особою вважають Володимира Зеленського (32% опитаних). З великим відривом до топ інфлюенсерів потрапили також Валерій Залужний (6%), Олексій Арестович (5%), Олег Жданов (5%).

Дослідження мережі ОПОРА проводилося з 26 жовтня до 30 листопада 2023 року. У ньому взяли участь 200 людей віком 18 – 60 років. Вибірку визначили на підставі відкритих даних про кількість і склад українських переселенців у Польщі.

Нагадаємо: позавчора, 10 листопада, КМІС презентував результати соціологічного моніторингу «Українське суспільство. Громадська думка після 10 місяців війни».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини