Facebook Pixel

Нові вибори в Україні. У Раді розповіли, коли можуть відбутися

Україні потрібно буде приблизно пів року після закінчення війни, щоб мати змогу провести нові вибори. Необхідний так званий «перехідний період» орієнтовно становитиме 4 — 5 місяців, розповів перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко в інтерв’ю «РБК-Україна».

Посадовець нагадав, що згідно із законом проводити вибори до Верховної Ради в період воєнного стану заборонено. Адже «якщо з депутатами щось трапиться, ми залишимося без законодавчої влади», додав він.

Quote«Потрібен якийсь невеликий перехідний період. І він може бути різний для різних територій. Наприклад, якщо ми звільняємо території, що давно окуповані – Донецьк, Луганськ, Крим, – треба з'ясувати, громадяни якої країни там є, провести відповідні заходи для перевірки. А щодо територій, які були нещодавно окуповані, наприклад Херсонська область, там можна проводити національні вибори», – сказав він.

Зачекати декілька місяців після закінчення війни необхідно також і для впорядкування списків виборців. Починаючи від 24 лютого багато людей виїхали з України за кордон, у країні також налічується багато внутрішньо переміщених осіб, зниклих безвісти, загиблих.

Quote«Як проголосувати декільком мільйонам людей за кордоном – це справді питання, адже це важко зробити на дільницях консульств. ЦВК і профільні міжнародні організації вже напрацьовують певні ідеї. Але давайте переможемо – тоді будуть вибори», — підсумував Корнієнко.

Контекст. Нагадаємо: у жовтні Єврокомісія вирішила подовжити на рік правила приймання та надання захисту українським біженцям. Отже, відтепер українці, що перебували під тимчасовим захистом у ЄС, однак вирішили повернутися на тривалий період в Україну, не втрачатимуть свій статус.

На тлі регулярних масованих ракетних ударів рф по енергетичній інфраструктурі України європейські країни активно готуються до нової хвилі біженців.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉