Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Більшість українців готові до проблем з опаленням взимку — опитування

Опалювальний сезон 2022/23: 74% українців готові до можливих проблем. Фото: Pixabay

Опалювальний сезон 2022/23: 74% українців готові до можливих проблем. Фото: Pixabay

В Україні за останні чотири місяці збільшилася кількість громадян, які вважають себе та свої домогосподарства готовими до потенційних труднощів з опаленням упродовж поточного зимового сезону 2022 — 2023. Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним Інститутом соціології (КМІС) з 4 по 27 грудня 2022 року.

Якщо у вересні повністю або практично готовими до проблем з опаленням вважали себе 71% опитаних, у грудні відсоток таких громадян збільшився до 74%. Помітно зросла кількість респондентів, які оцінили свої домогосподарства як такі, що повною мірою готові до такого розвитку подій, — з 24% до 34%.

Зовсім неготових до ймовірних ускладнень із проходженням опалювального сезону з вересня стало менше — з 12% до 8%.

Рівень готовності українців до труднощів під час опалювального сезону 2022-2023 — дані КМІС

Рівень готовності українців до труднощів під час опалювального сезону 2022-2023 — дані КМІС


  • У регіональному розрізі відсоток «повністю готових» скорочується із заходу на схід (з 43% до 26%). Водночас навіть у східних областях 68% населення оцінюють себе як скоріше або повністю готовими.
  • У розрізі типів населених пунктів частка готових до проблем з опаленням знижується із 48% з-поміж жителів сіл до 22% з-поміж жителів великих міст.
  • У вимірі достатку родини з-поміж найбільш заможних респондентів 38% вважають себе «повністю готовими», і цей показник знижується до 19% з-поміж найменш заможних українців.
Quote«Поточні показники готовності є досить високими з огляду на фактичний рівень проблем у країні й відображають, з одного боку, високий рівень оптимізму, а з іншого боку – високий рівень адаптивності до мінливих і часто дійсно складних реалій. Така адаптивність є важливою «цеглинкою» в загальній стійкості українського народу та ще одним свідченням готовності чинити опір агресору й далі», — прокоментував результати повторного опитування заступник директора КМІС Антон Грушецький.

Контекст. Попереднє опитування проводилося у вересні, ще до того, як російське окупаційне військо почало завдавати масованих ракетних ударів по енергооб'єктах в Україні. Від жовтня і станом на перші дні 2023 року українська енергосистема зазнала вже 11 хвиль масованих ракетних і 14 безпілотних атак, які завдали значних пошкоджень генерації та магістральним мережам.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини