В Україні за останні чотири місяці збільшилася кількість громадян, які вважають себе та свої домогосподарства готовими до потенційних труднощів з опаленням упродовж поточного зимового сезону 2022 — 2023. Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним Інститутом соціології (КМІС) з 4 по 27 грудня 2022 року.
Якщо у вересні повністю або практично готовими до проблем з опаленням вважали себе 71% опитаних, у грудні відсоток таких громадян збільшився до 74%. Помітно зросла кількість респондентів, які оцінили свої домогосподарства як такі, що повною мірою готові до такого розвитку подій, — з 24% до 34%.
Зовсім неготових до ймовірних ускладнень із проходженням опалювального сезону з вересня стало менше — з 12% до 8%.

Рівень готовності українців до труднощів під час опалювального сезону 2022-2023 — дані КМІС
- У регіональному розрізі відсоток «повністю готових» скорочується із заходу на схід (з 43% до 26%). Водночас навіть у східних областях 68% населення оцінюють себе як скоріше або повністю готовими.
- У розрізі типів населених пунктів частка готових до проблем з опаленням знижується із 48% з-поміж жителів сіл до 22% з-поміж жителів великих міст.
- У вимірі достатку родини з-поміж найбільш заможних респондентів 38% вважають себе «повністю готовими», і цей показник знижується до 19% з-поміж найменш заможних українців.
«Поточні показники готовності є досить високими з огляду на фактичний рівень проблем у країні й відображають, з одного боку, високий рівень оптимізму, а з іншого боку – високий рівень адаптивності до мінливих і часто дійсно складних реалій. Така адаптивність є важливою «цеглинкою» в загальній стійкості українського народу та ще одним свідченням готовності чинити опір агресору й далі», — прокоментував результати повторного опитування заступник директора КМІС Антон Грушецький.
Контекст. Попереднє опитування проводилося у вересні, ще до того, як російське окупаційне військо почало завдавати масованих ракетних ударів по енергооб'єктах в Україні. Від жовтня і станом на перші дні 2023 року українська енергосистема зазнала вже 11 хвиль масованих ракетних і 14 безпілотних атак, які завдали значних пошкоджень генерації та магістральним мережам.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист