Facebook Pixel

Оборонний комітет підтримав законопроєкт про доплати військовим

Профільний комітет із питань оборони та безпеки рекомендував Верховній Раді підтримати один із двох законопроєктів про повернення доплат військовим.

Це законопроєкт № 9342, поданий Давідом Арахамією, пояснив нардеп Ярослав Железняк. Альтернативний законопроєкт — № 9342-1Дмитра Разумкова комітет рекомендував відхилити.

Quote«Ця ініціатива про виплати військовим йде на заміну поправки «про повернення 30 тис. грн» до законопроєкту № 8312», – додав Железняк.

Що передбачає законопроєкт № 9342

 • Під час воєнного стану військові щомісячно отримають додатково від 30 до 100 тис. грн пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань.
 • Є норма щодо строковиків у розмірі 6 тис. грн на місяць пропорційно часу проходження військової служби.
 • Доплати 6 тис. на місяць для військових, які отримали травму (поранення, контузію, каліцтво) під час ведення бойових дій і які зараховані в розпорядження відповідного командира під час тимчасової непридатності до військової служби. Під час лікування і 2 місяці до лікування поранений отримує зарплату та винагороду, яку він одержував до цього (30 — 100 тис грн).
 • Курсанти отримують додаткову винагороду в розмірі 2 350 грн на місяць.
 • Інструктори – розмір додаткової винагороди залежить від рівня, інтенсивності та напрямків підготовки (10 — 30 тис. грн), визначається керівниками сектору безпеки та оборони України.

За розрахунками Ярослава Железняка, реалізація законопроєкту «потягне» до 10 млрд грн з держбюджету.

До кінця 2023 року це становить 1,9 млрд грн без урахування доплати інструкторам.

Також у законопроєкті є важливі не фінансові питання:

 • мобілізовані військовослужбовці можуть бути направлені для участі в бойових діях тільки після курсу базової військової підготовки;
 • строк базової підготовки – не менш як 1 місяць для мобілізованих громадян, які раніше не проходили військову службу;
 • під час воєнного стану військовослужбовці можуть отримувати частину щорічної основної відпустки 30 календарних днів, а також відпустку за сімейними обставинами та з інших поважних причин зі збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів.

Що пропонують автори законопроєкту № 9342-1

Паралельно група «Розумна політика» зареєструвала альтернативний законопроєкт:

 • встановлюється мінімум виплат військовим у розмірі 30 тис. грн, «щоб не залишати це на розсуд уряду». Стеля в 100 тис. грн залишається;
 • для поранених захисників, виведених поза штат, пропонується зберегти попередню зарплату протягом 2 місяців із моменту виведення поза штат. За 2 місяці командування має відшукати пораненим роботу на штабних посадах чи у військкоматах. Якщо роботу не знайдено, військові підлягають звільненню з військової служби, окрім випадків, коли вони висловили бажання її продовжувати. У випадку продовження служби поза штатом вони отримуватимуть 2 мінімальні зарплати, тобто 13,4 тис. грн;
 • строковики отримують право мобілізуватися до ЗСУ лише за власним бажанням. Це означає більші виплати та всі соціальні гарантії військовослужбовців, а також можливість демобілізуватися одразу після перемоги.
 • На період воєнного стану сумарна тривалість щорічної основної відпустки протягом року становить 30 днів. За один раз військовослужбовець може використати до 10 днів.

Автори законопроєкту не наводять суму, яка потрібна для його реалізації. Навпаки, підкреслюють: «Реалізація положень цього законопроєкту не потребуватиме видатків державного бюджету України».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉