Україна розраховує отримати від МВФ $1,75 млрд до кінця травня

Міжнародний валютний фонд може надати Україні перший транш за програмою stand-by у розмірі $1,75 млрд до кінця травня 2020 року. Про це на брифінгу після засідання уряду повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

Однак, за словами голови комітету Верховної Ради з питань фінансової, податкової та митної політики Данила Гетманцева, цю суму Україна розраховує отримати протягом трьох-чотирьох тижнів, передає агентство УНІАН.

«До кінця року ми плануємо отримати ще $1,75 млрд. Загалом зараз йдеться про програму stand-by на півтора року та на суму $5 млрд».

Данило Гетманцев

Данило Гетманцев

Голова комітету Верховної Ради з питань податкової, митної та фінансової політики

Контекст. Україна активно вела переговори з МВФ про виділення траншу. Наша країна розраховувала отримати від фонду близько $8 млрд ($5 млрд у перший рік) за новою трирічною програмою розширеного фінансування EFF, а також пов'язану з нею макрофінансову допомогу від ЄС (500 млн євро) і кредит Світового банку (до $1 млрд).

Telegram Logo

Проте пізніше стало відомо, що Україна та фонд провели переговори про нову програму співпраці та переорієнтувалися на 18-місячну програму stand-by.

Умовами МВФ для виділення траншу є відкриття ринку землі, закон про банки, або так званий «антиколомойський» закон, а також зміни до держбюджету. Усі пов'язані з МВФ питання Україна вже вирішила. Зокрема, Рада 31 березня прийняла закон про ринок землі, який вже підписав Зеленський, 13 квітня — зміни до держбюджету-2020, а 13 травня — «антиколомойський закон».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини