Київ став найбруднішим містом світу

Київ та околиці міста продовжують лідирувати в міжнародному рейтингу самого брудного повітря на планеті з показниками індексу якості повітря AQI на захід від столиці 400+.

В цілому за останню добу стало краще, ніж було в попередні, але свідчення окремих станцій як і раніше перевищують допустимі рівні забруднення повітря.

Як правило, Україна не потрапляє в число країн з найбруднішим повітрям. Тут лідирують промислові області Бангладеш, Пакистану, Індії, Індонезії, Китаю. А також посушливі Монголія, Афганістан, Узбекистан, Ірак. З європейських міст в списку постійно італійські, польські, балканські міста з розвиненою промисловістю.

Telegram Logo

AQI (Air quality index) — це індекс якості повітря, де числове значення вказує, скільки мікрограмів шкідливих елементів знаходиться в кубометрі повітря. До 50 мкг/куб.м вважається свіжим і чистим повітрям, від 300 мкг/куб.м — небезпечним для дихання і здоров'я.

Стандарти розрахунку AQI у кожної країни різняться, але принцип розрахунку схожий. Можуть відрізнятися різні компоненти.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Розрахунок AQI в США враховує шість груп: діоксид сірки (SO2), діоксид азоту (NO2), зважені частинки менше 10 мкм аеродинамічного діаметра (ТЧ10), зважені частинки менше, ніж 2,5 мкм (ТЧ2,5), чадний газ (окис вуглецю, СО) і озон (триокис кисню, O3).

Контекст. Через масові пожеж у Чорнобильській зоні відчуження (ЧЗВ) Кабміну довелося виділити 100 млн грн Держслужбі з надзвичайних ситуацій (ГСЧС). Крім того, Мінекономіки також виділив майже 45 млн грн на боротьбу з пожежами та відселення підприємств, які знаходяться на території лісництв в ЧЗВ.

Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) передасть ГСЧС спецобладнання для локалізації лісових пожеж в ЧЗВ на суму 230 тис. євро.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини