Facebook Pixel

Бізнес «на папері» : у Києві є будинок, де зареєстровано 2,3 тис. компаній

Бізнес «на папері» : у Києві є будинок, де зареєстровано 2,3 тис. компаній

Бізнес «на папері» : у Києві є будинок, де зареєстровано 2,3 тис. компаній

Станом на березень 2025 року в Україні налічується 1614 адрес масової реєстрації компаній. Про це повідомляє Опендатабот, посилаючись на дані Єдиного державного реєстру.

Загалом 178 тис. підприємств вказали свою юридичну адресу саме в таких місцях, більшість із яких знаходяться в Києві. Найбільш популярна серед них — житловий будинок на вулиці Іллєнка, 12, де зареєстровано понад 2,3 тис компаній.

Адрес масової реєстрації компаній

Адрес масової реєстрації компаній

З початку повномасштабного вторгнення на таких адресах з'явилося 8933 нових компанії, причому за минулий рік їхня кількість зменшилася на чверть. Київ є лідером за кількістю таких реєстрацій – 101 тис. бізнесів, що становить 68% від загальної кількості. Харківська область займає друге місце з 9,3 тис. підприємств (6%), а третє – Одеська область із 6,4 тис. (4%).

Де зареєстровано найбільше компаній

Де зареєстровано найбільше компаній

Вулиця Іллєнка, 12, де зареєстровано найбільше компаній, є звичайною п’ятиповерхівкою. Щоб реально розмістити всі підприємства, необхідно понад 237 тис. квадратних метрів офісної площі, що еквівалентно 1,5 бізнес-центрам «Гулівер» у Києві. Наразі в «Гулівер холл» офіційно зареєстровано 100 компаній.

Чим займаються компанії на масових адресах реєстрації

Чим займаються компанії на масових адресах реєстрації

Більшість бізнесів, що використовують такі адреси, займаються оптовою торгівлею (31%), що становить близько 45 тис. компаній.

Юридичні ризики реєстрації за масовими адресами

Quote«Реєстрація компанії за адресою масової реєстрації (за винятком адрес бізнес-центрів) є однією з ознак компанії-оболонки — про це прямо вказується у підзаконних актах у сфері фінансового моніторингу. Адресою масової реєстрації при цьому визнається адреса, за якою зареєстровано більше 50 юридичних осіб, трастів або інших правових утворень», — зазначає адвокат, партнер юридичної фірми Sayenko Kharenko Олексій Колток.

Хоча така реєстрація не є незаконною, вона створює певні ризики. Банки, страхові компанії та інші установи можуть вимагати додаткові документи для підтвердження реальної діяльності бізнесу. Податкова служба також ретельно перевіряє такі компанії під час виїзних перевірок. Якщо за зазначеною адресою фактично не працює жоден офіс, це може призвести до блокування податкових накладних, а також викликати сумніви щодо податкового кредиту з ПДВ.

Крім того, ризики стосуються і партнерів компанії. Наявність юридичної адреси в місці масової реєстрації може негативно вплинути на ділову репутацію та ускладнити співпрацю з контрагентами.

Подякувати 🎉