Китай збільшив імпорт російської нафти до рекордного рівня у 2024. Фото: Reuters
Китай збільшив імпорт російської нафти до рекордних 2,17 барелів на добу у 2024 році. Водночас імпорт з Саудівської Аравії, найбільшого нафтовиробника, впав на 9%, до 1,57 млн барелів на добу. Китай також збільшив імпорт з Малайзії – на 28%. Про це пише Reuters.
З яких країн Китай імпортував нафту у 2024
У 2024-му загальний імпорт сирої нафти до Китаю, найбільшого у світі покупця, впав на 1,9%, зокрема, через слабше економічне зростання та менший попит. Це стало першим падінням з часів пандемії Covid-19.
Імпорт нафти з росії, найбільшого постачальника Китаю, за рік зріс на 1%, до рекордного рівня у 2,17 млн барелів на добу (включно з трубопровідним і морським транспортом).
За даними Reuters, морські поставки з росії підтримував попит як з боку незалежних нафтопереробників, так і державних нафтових компаній, а також урядовим мандатом на накопичення запасів
Водночас закупівлі в Саудівської Аравії, найбільшого виробника Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), впали на 9%, до 1,57 млн барелів на добу порівняно з 1,72 млн у 2023-му.
Більшу частину минулого року імпорт саудівської нафти в Китай був обмежений, оскільки частка дешевої нафти з росії зростала. Водночас у четвертому кварталі частка Саудівської Аравії знову відновилась після того, як ОПЕК різко знизив нафтові ціни.
Імпорт до Китаю з Малайзії, головного транспортного центру для перевалки санкційної нафти з Ірану та Венесуели, минулого року підскочив на 28%, до 1,41 млн барелів на добу, посівши третє місця після Саудівської Аравії.
Прямого імпорту нафти з Ірану до Китаю за весь 2024 рік не було зафіксовано.
Водночас у 2024-му зросли поставки з Бразилії – на 17%. Тоді як імпорт із США впав на 36% порівняно з минулим роком.
З яких країн Китай імпортував нафту у 2024. Джерело: Reuters
Нагадаємо, нові санкції США проти нафтової галузі рф сильно вдарили по російському бізнесу в Арктиці, зокрема по танкерах і складах, що ускладнило поставки сирої нафти на міжнародні ринки, зокрема, до найбільшого покупця – Азії, оскільки Індія та Китай не хочуть купувати підсанкційні нафтотовари.