Агрохолдинг «Кернел» Андрія Веревського у 2019 фінансовому році (липень 2018-го — червень 2019-го) зменшив свій земельний банк майже на 12,4 тис. га – до 529 тис. гектар. Крім цього, компанія продала низку елеваторів і маслозавод. Водночас чистий прибуток «Кернела» зріс у 3,6 раза — до $189 млн.
Про це йдеться у свіжому фінзвіті компанії.
Скорочення зембанку «Кернел» пояснив оптимізацією, унаслідок якої з-під його контролю вибули сільгосппідприємства в Житомирській, Волинській та Миколаївській областях.
Також компанія продала зернові елеватори в Тернопільській, Київській, Чернігівській та Харківській областях.
Активи цих компаній становили близько $7,7 млн, а грошова винагорода за них – майже $11,9 млн, з яких $6,3 млн «Кернел» отримав ще цього фінроку.
Також компанія продала маслопереробний завод у Миколаївській області. Його чисті активи становили $14,4 млн, а отримана грошова винагорода — $15,1 млн.
Крім зростання чистого прибутку в 3,6 раза, «Кернел» зміг збільшити виручку на 66% — майже до $4 млрд, EBITDA — на 55%, до $346 млн. Чиста маржа «Кернела» зросла з 2,2% до 4,7%, а прибуток на акцію збільшився в 3,6 раза — до $2,31.
«Кернел» є найбільшим у світі виробником і експортером соняшникової олії. Крім цього сегмента, компанія займається рослинництвом, експортом зернових, послугами зі зберігання та перевалки зерна на елеваторах і портових терміналах.
Акції «Кернел» торгуються на Варшавській фондовій біржі з 2007 року. Найбільшим акціонером компанії є Андрій Веревський з часткою 39,9%. Ще 6,6% акцій належать колишньому депутату Віталію Хомутинніку (через Cascade Investment Fund).
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також