Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Різдво в Європі: скасування ярмарків, закриті ресторани та комендантська година

Католицьке Різдво в Європі. Фото: pixabay

Католицьке Різдво в Європі. Фото: pixabay

Через погіршення ситуації з коронавірусом у світі уряди європейських країн вирішили посилити карантинні обмеження. Однак вони постали перед «різдвяною дилемою» — що робити зі святами, адже Різдво припадає на 25 грудня.

Якщо ж влада дозволить громадянам бачитися з родичами та друзями, є ризик, що друга хвиля коронавірусу вийде з-під контролю. З іншого боку, обмеження під час свят призведе до втрати необхідного економічного стимулу для великої кількості підприємців.

Обмеження на Різдво в Австрії

Влада Австрії запровадила обмеження на свята ще 16 грудня. Згідно з новими правилами, на приватні різдвяні вечірки 24 і 25 грудня дозволяється збиратися максимум 10 особам із максимум 10 домогосподарств.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Також на робочих місцях у приміщеннях обов’язково носити маску для обличчя. Гірськолижні курорти запрацюють напередодні Різдва, але лише на половину потужності. Також у країні скасували традиційні ярмарки.

Крім того, з 26 грудня в країні починає діяти жорсткий локдаун, який передбачає обмеження виходу з дому. Таким чином, новорічні вечірки в країні виявилися під забороною. Зустріти Новий рік можна буде лише з однією людиною в іншого домогосподарства.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Обмеження на Різдво у Бельгії

У Бельгії введено нічну комендантську годину з 0:00 до 5:00. Водночас нічні магазини повинні закриватися о 22:00, а алкоголь не можна продавати після 20:00.

На відкритому повітрі люди можуть зустрічатися групами по чотири. Спорт на свіжому повітрі також дозволений у групах до чотирьох осіб. Люди, які мешкають одні, 24 та 25 грудня зможуть одночасно приймати лише дві людини з найближчого оточення.

Обмеження на Різдво у Данії

Данія ввела обмеження до 3 січня. З 17 грудня всі торгові центри та великі універмаги не працюватимуть. З Різдва всі магазини закриються, за винятком супермаркетів та аптек.

Школи та університети закриються, а також ресторани та бари (крім навиніс), а також культурні та спортивні майданчики. Перукарні, салони татуювань та автошколи не працюватимуть до 3 січня.

Також буде обмежено продаж алкоголю з 22:00 до 5:00 години ранку. 1 січня цю заборону продовжать до 9:00. Церкви можуть залишатися відкритими, але з дотриманням необхідних запобіжних заходів.

Обмеження на Різдво у Франції

Французький уряд запровадив нічну комендантську годину з 20:00 до 6:00. Її можна порушити лише через роботу, стан здоров’я чи з важливих сімейних причин або вигулу домашнього улюбленця.

Кожен, хто перебуває в ці години поза помешканням, повинен мати підписану декларацію або ж отримає штраф від 135 євро — до 3750 євро для повторних правопорушників.

Однак 24 грудня комендантська година скасована, але заборонено збиратися великими групами у громадських місцях. Водночас 31 грудня комендантська година діятиме.

Також дозволено подорожувати між регіонами, але з дотриманням комендантської години.

Магазини та очні послуги, автошколи, агенти з нерухомості та побутові служби зможуть працювати. Однак до 7 січня заборонено працювати кінотеатрам, театрам, музеям та спортмайданчикам. Бари та ресторани зможуть знову відкритись 20 січня.

Обмеження на Різдво у Німеччині

Уряд дозволив кожному домогосподарству запросити ще чотирьох людей «із найближчого сімейного кола» 24, 25 та 26 грудня. Послаблення правил напередодні Нового року не буде, також забороняється продавати феєрверки.

Строгий режим локдауну повинен тривати щонайменше до 10 січня, але політики та представники охорони здоров'я вже заявили, що він, ймовірно, буде продовжений в умовах постійно високої кількості заражених.

Обмеження на Різдво в Ірландії

Уряд дозволив проводити святкування та сімейні збори до 6 січня. Під час цього тритижневого відпочинку люди можуть виїжджати за межі своїх регіонів. Вони можуть відвідувати три сімейних домогосподарства.

Церковні служби залишатимуться обмеженими до 50 вірян.

Уряд наголосив на необхідності постійного циркулювання повітря на закритих зборах та спілкуванні на відкритому повітрі, коли це можливо.

Обмеження на Різдво в Італії

Італійцям заборонено подорожувати через регіональні кордони з 21 грудня до 6 січня включно. А 25 та 26 грудня, а також 1 січня їм не дозволять залишати своє місто проживання. Єдиним винятком буде відвідування родичів, які живуть одні або погано себе почувають, а також подружжя, які живуть у різних містах та регіонах.

Комендантська година триває з 22:00. до 5:00. Напередодні Нового року люди не зможуть виходити до 7:00 1 січня. Святвечір буде святкуватися раніше за 20:00, щоб дозволити людям повернутися додому до комендантської години.

Гірськолижні траси не працюватимуть до 7 січня, готелі можуть залишатися відкритими, але з 18:00 їжу можна замовити лише через обслуговування номерів.

До 6 січня магазини можуть працювати до 21:00, але торгові центри на вихідні будуть зачинені, за винятком тих, що продають їжу, та аптек.

На Різдво ресторани працюватимуть на обід, але вечірки в громадських приміщеннях, таких як бари, заборонені. Тим, хто святкує Різдво вдома, уряд настійно не рекомендує запрошувати людей поза домом. Школи будуть зачиненими до 7 січня.

Обмеження на Різдво у Нідерландах

Нідерланди запровадили суворий режим блокування до 19 січня. Всі розважальні та спортивні заклади, магазини другої потреби, бари та ресторани, а також косметологи, перукарі не працюватимуть. Готелі залишаться відкритими, але не подаватимуть їжу.

Домашні відвідування обмежені двома дорослими на день, за винятком Святвечора, Різдва, коли одне домогосподарство може відвідувати до трьох осіб (крім дітей).

Обмеження на Різдво у Польщі

Варшава оголосила про блокування після Різдва. З 28 грудня до 17 січня готелі, гірськолижні траси та торгові центри закриються, заявив уряд у четвер.

Полякам дозволено проводити Різдво лише з найближчими родичами, а поїздки будуть заборонені. У новорічну ніч комендантська година розпочнеться о 19:00 і триватиме до 6:00 1 січня.

Обмеження на Різдво в Іспанії

В Іспанії до 6 січня людям буде заборонено перетинати регіональні кордони, за винятком певних обставин. На свята 24, 25, 31 грудня та 1 січня вдома можуть збиратися максимум десять людей з максимум двох домогосподарств. У переддень Різдва та новорічної ночі має бути встановлена комендантська година не пізніше 1:30.

Церкви залишаться відкритими, але співати та цілувати релігійні ікони заборонено.

Традиційні святкування Різдва можуть проходити як на відкритому повітрі, так і в кінотеатрах, театрах тощо, якщо дотримуються правила дистанції. Магазини, торгові центри та готелі залишаються відкритими, як і бари та ресторани. Спортивні та культурні заходи заборонені.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини