Facebook Pixel

Звільнення, ліквідація ОАСК та законопроєкт про олігархів: головне з інтерв'ю Дениса Малюськи

Інтерв'ю Дениса Малюськи 14 вересня: головне. Фото: УНІАН

Інтерв'ю Дениса Малюськи 14 вересня: головне. Фото: УНІАН

На початку вересня в мережі з'явилася інформація про ймовірні кадрові зміни в Кабміні. Серед кандидатів на звільнення з Кабміну був і міністр юстиції Денис Малюська. Однак в інтерв'ю виданню «РБК-Україна» він запевнив, що поки що не збирається звільнятися, однак уже подивися, як правильно писати заяву на звільнення.

Також очільник Мін'юсту розповів про законопроєкт про олігархів, Лук'янівське СІЗО та Окружний адмінсуд Києва. The Page зібрало найцікавіше з інтерв'ю міністра юстиції Дениса Малюськи.

Звільнення з посади міністра юстиції

Коментуючи чутки про звільнення, Малюська зазначив, що певний час усе ж присвятив тому, щоб вивчити, як пишеться заява на звільнення. Він звернув увагу, що багато міністрів помиляються та неправильно пишуть заяву про відставку.

Telegram Logo
Quote«Колись така ситуація точно настане, звісно. До речі, Аваков правильно таку заяву написав», — зазначив міністр.

Малюська пояснив, що більшість міністрів пише в заяві «прошу мене звільнити», але насправді міністр не звільняється, а йде у відставку. Ба більше, навіть Верховна Рада ухвалювала постанови, які не відповідають Конституції та законам України, коли «звільняла за власним бажанням» окремих міністрів.

Законопроєкт про олігархів

З приводу президентського законопроєкту про олігархів Малюська відзначив, що голова Верховної Ради Дмитро Разумков говорить про недосконалість цього законопроєкту, а омбудсмен з прав людини Людмила Денисова заявила про його неконституційність.

За словами Малюськи, заборона дискримінації за майновим станом задумувалася як захист бідних прошарків населення, а не як перешкода для обмеження процесу збагачення найзаможніших — олігархів.

«Тому застосовувати такі аргументи, кажучи про закон про олігархів, я б утримався. Це не серйозний предмет для дискусії щодо конституційності в цій частині. Під час обговорення законопроєкту до першого читання всі охочі мали змогу висловити свої застереження та почути їх спростування».

Денис Малюська

Денис Малюська

міністр юстиції

Законопроєкт має близько 1,2 тис. виправлень, зазначив Малюська, і цього недостатньо, щоб заблокувати його проходження, тому, ймовірно, Рада його ухвалюватиме.

Що буде з ОАСК

Малюська прокоментував і ліквідацію Окружного адмінсуду Києва. У Раді лежить відповідний президентський законопроєкт. За словами міністра, влада не відмовилася від цієї ініціативи, і законопроєкт точно розглянуть.

Причина того, що його довго розглядають, — його складність, адже всі справи, які натепер розглядає ОАСК, мають перейти до Київського окружного адмінсуду. А в ньому набагато менше суддів, і в них є свої справи. Тепер вони мають розпочати розглядати ще й справи ОАСК.

Після того як створять новий суд, справи знову мають передати туди. Ба більше, їх знову змушені будуть почати розглядати спочатку. Крім того, суддів у новий суд можна буде призначити лише після того, як запрацює Вища кваліфікаційна комісія суддів.

«За приблизними оцінками, оперативна ліквідація ОАСК призведе до того, що 50 — 70 тис. справ дуже довго шукатимуть свого рішення. На це підуть роки. Це буде сильний удар по системі розгляду адміністративних спорів. Я нагадаю, що адмінсуди якраз створювалися, щоб бути більш оперативними, ніж звичайні».

Денис Малюська

Денис Малюська

міністр юстиції

Що чекає на Лук'янівське СІЗО

Приділив увагу Малюська також питанню майбутнього Лук'янівського СІЗО в контексті продажу в'язниць. З ним є проблема, адже його так просто не можна продати: там утримується більше 2 тис. людей. На заміну йому натепер будують інший об'єкт по Бориспільській трасі, але він розрахований лише на тисячу людей.

Тому доведеться заморозити та змінити призначення лише частини СІЗО. Інша частина Лук'янівського ізолятора найближчі років 5-6 ще буде діяти, як раніше. Ідеться про 200-річний корпус «Катька», в якому Мін'юст плануює відкрити готель.

Коментарі

Всі новини