Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Світовий банк погіршив прогноз інфляції в Україні до 20% наприкінці року

Фото: saee.gov.ua

Фото: saee.gov.ua

Світовий банк погіршив прогноз інфляції в Україні до 20% наприкінці 2022 року, тоді як квітневий прогноз передбачав 15%.

Про це повідомив регіональний директор СБ у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

Quote«Зростає інфляційний тиск... Тож на цьому етапі очікується, що інфляція й далі зростатиме й може сягнути 20% у грудні (проти 15% у наших квітневих прогнозах)», — сказав Банерджі.

Він додав, що зростання інфляційного тиску, зокрема, зумовлено необхідністю покриття бюджетних потреб у березні — травні коштом монетизації Нацбанку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Міжнародні партнери визнали фінансові проблеми й уже виділили приблизно $20 млрд на фінансування допомоги Україні. Попри ці значні зобов'язання строки їхнього погашення, як і раніше, матимуть вирішальне значення для задоволення поточних потреб України», — зазначив регіональний директор СБ.

Водночас СБ залишив незмінним прогноз падіння ВВП України у 2022 році на рівні 44%.

Quote«Але через тривалу війну, коли в деяких регіонах України все ще продовжуються активні бойові дії, ми не можемо бути впевненими в наших попередніх прогнозах щодо відновлення в середньостроковій перспективі», – зазначив Банерджі.

Як повідомлялося, 2 червня вперше від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Нацбанк підвищив облікову ставку з 10% до 25% річних.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Регулятор пояснив це захистом гривневих заощаджень українців, збільшенням привабливості гривневих активів і зниженням тиску на валютний ринок.

Підвищивши облікову ставку (відсоток, під який НБУ видає кредити банкам), регулятор намагатиметься забезпечити курсову стабільність і стримувати інфляційні процеси в країні під час війни.

Коментарі

Всі новини