Facebook Pixel

Інфляція у квітні сповільнилася до 2,1% — Держстат

Споживчі ціни у квітні цього року зросли на 0,8%. Однак у квітні минулого року зростання цін було вищим за 1%, тому у річному вираженні інфляція минулого місяця сповільнилася до 2,1% з 2,3% за підсумками квітня. Якщо порівнювати з показником 2019 року, то інфляція уповільнилася з 4,1%.

inflyatsiya.jpg

Базова інфляція впала до 0,4% з 1,3% у березні. Проте минулого квітня базова інфляція була на такому самому рівні, тому у річному вимірі вона залишилася на рівні 3,1%, свідчать дані Держстату.

На споживчому ринку у квітні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,1%. Найбільше подорожчали гречані крупи та фрукти – на 18,0% та 12,8% відповідно.

Telegram Logo
eda.jpg

Ціни на яйця, цукор, овочі, свинину, рис, яловичину, макаронні вироби, рибу та продукти з риби зросли на 9,4–1,1%. Водночас на 2,6% та 1,3% подешевшали м’ясо птиці та сало.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,9%.

Через падіння цін на природний газ на 11,9%, на гарячу воду та опалення на 5,3% тарифи на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива знизилися на 3,2%.

produkti.jpg

Однак зросли ціни у сфері охорони здоров’я на 2,1%. Це зумовлено подорожчанням фармацевтичної продукції на 2,9%.

Контекст. Нацбанк погіршив прогноз інфляції з 4,8% до 6%, що залишається в рамках цільового прогнозу регулятора 5% ± 1 відсотковий пункт. Наступного року вона очікується на рівні 5%. Попри підвищення попиту на деякі товари через карантин, у березні інфляція становила 2,3%.

Споживча інфляція за підсумками березня зросла на 0,8% після зниження у лютому на 0,3%. У річному вимірі інфляція сповільнилася до 2,3% з 2,4% за підсумками лютого. Темпи зростання цін були нижчими за цільовий діапазон 5% ± 1 п.п.

Базова інфляція майже не змінилася і склала 3,1% рік до року (3% рік до року в лютому).

Коментарі

Всі новини