Індекс Біг Мака: долар має коштувати 10 гривень

У списку найбільш недооцінених валют гривня зайняла п’яте місце з кінця. Її курс недооцінили на 61,3%, свідчить свіжий рейтинг Індексу Біг Маку видання The Economist.

Наразі обмінний курс складає 25,65 грн/$, але за рейтингом курс має бути 9,93 грн/$. Ціна на бутерброд Біг Мак в Україні складає 57 грн, а у США – $5,7 (147 грн).

Фото: The Economist

Фото: The Economist

Telegram Logo

У п’ятірку країн з найбільш недооціненою валютою, крім України ще увійшли Румунія (-61,6%), Південна Африка (61,9%), Малайзія (-62,8%) та Росія (-64,5%).

А от швейцарський франк виявився переоціненим. Відповідно до Індексу Біг Маку він на 14% дорожчий за американський долар. Перші місця у рейтингу, після США, зайняли Швеція (-6,2%), Канада (-10,2%), та Норвегія (-15,4%).

Контекст

У 2018 році The Economist назвав гривню найбільш недооціненою валютою у світі.

Останній рейтинг видання публікувало в січні цього року. Тоді українська валюта дещо укріпилась і зайняла в рейтингу друге місце з кінця. Її недооцінювали на 62,5%.

Індекс Біг Маку – це не офіційний метод розрахунку паритету купівельної спроможності, заснований американським виданням The Economist. Вперше індекс представив Пам Вудал у своїй статті у 1986 році. Для того, щоб визначити індекс Біг Маку потрібно ціну бургера в Україні поділити на його вартість у США.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Дуда переміг на виборах президента Польщі. Зеленський звернувся до нього з пропозицією

Діючий президент Польщі Анджей Дуда за підсумком обробки 99,97% бюлетенів на президентських виборах у Польщі набрав 51,21% голосів. Президент Володимир Зеленський вже поздоровив його з перемогою.

На Старообухівському шосе у ДТП загинули 4 людини. Ймовірний винуватець був раніше судимий

На Старообухівській трасі у 5 км від Києва сталося ДТП, внаслідок якого загинули двоє дорослих і двоє дітей. Ймовірний винуватець був у стані алкогольного сп'яніння.

Угорщина посилить карантин і заборонить в'їзд українцям

Влада Угорщини оголосила про посилення карантину в країні з 15 липня через кілька нових спалахів коронавірусу. Обмеження стосуватимуться й громадян України. Про це повідомила Deutsche Welle.