Імпорт споживчих товарів зріс на 24% завдяки зменшенню контрабанди – Нефьодов

Фото: zn.ua

Фото: zn.ua

Доходи, за адміністрування яких відповідає Державна митна служба (ДМС), в лютому склали 22,6 млрд грн, або 78,3% від розпису. Причиною невиконання плану Мінфін назвав більш міцну гривню (ніж передбачалося бюджетом) та скорочення обсягів імпорту. Зокрема, скоротилися обсяги закупівель (у вартісному вираженні) вугілля, добрив, нафтопродуктів, коксу, марганцевих руд.

Свої пояснення надав і керівник ДМС Максим Нефьодов. За його словами, незважаючи на падіння в лютому оподаткованого імпорту на 2,5%, надходження від митниці не змінилися у порівнянні з 2019 роком і склали $1,1 млрд (без урахування надходжень від розмитнення євроблях).

На думку Нефьодова, це означає, що механізм митниці працює ефективніше, тобто з одного долара імпорту бюджет отримує більше. Якби частка надходжень була такою ж, як минулого року, то бюджет отримав би на півмільярда гривень менше. До того ж потрібно враховувати, що ставки мит не тільки не збільшилися, а зменшуються у відповідності до Угоди про асоціацію з ЄС.

Обсяг імпорту падає не через те, що стало більше контрабанди або митниця «не бачить товари». Основний внесок у падіння зробили сировинні товари. За словами Нефьодова, у цій категорії контрабанди немає, адже важко непомітно ввезти коксівне вугілля або прокат. Імпорт таких товарів впав і у фізичних обсягах, і ціни на них знизились.

Імпорт же споживчих товарів зріс на 24% рік до року. Одяг, взуття, електроніка і т. п. – основна контрабанда у цій категорії, і її поступово вичавлюють у білий сегмент.

88240619-2803518323029592-7982450401859338240-o.jpg

Контекст. Восени у митниці буде менше клопоту з оформленням експорту зернових і олійних культур. Згідно з прогнозом Української зернової асоціації, експорт цих культур може знизитися до 56 млн тонн 2020/2021 маркетингового року. 2019/2020 року експорт склав майже 60 млн тонн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Запаси газу в ПСГ України у 1,6 раза вище, ніж минулоріч

Станом на 1 червня 2020 року запаси газу в українських підземних сховищах (ПСГ) перевищили позначку 18 млрд куб. м.

Прибуток «Нафтогазу» скоротився уп'ятеро — до 3 млрд грн

Група компаній «Нафтогаз» за підсумками I кварталу 2020 року показала прибуток на рівні 3,2 млрд грн, що уп'ятеро менше, ніж за аналогічний період минулого року, коли прибуток склав 16 млрд грн.

McDonald's відкриє 5 нових ресторанів в Україні

Цього року «МакДональдз Юкрейн Лтд.» запланував зберегти в Україні темпи розвитку мережі швидкого харчування та має намір відкрити п'ять нових ресторанів, як і минулоріч.