Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Що потрібно для відкриття власної справи в Польщі

Для того, щоб займатися бізнесом у Польщі, потрібні лише кілька умов. Фото: Pixabay

Для того, щоб займатися бізнесом у Польщі, потрібні лише кілька умов. Фото: Pixabay

Для того, щоб відкрити власний бізнес у Польщі, громадянину України достатньо легально проживати в цій країні та мати номер PESEL. Про це The Page розповів Томаш Блоньский – польський юрист, який спеціалізується в міграційному праві, в тому числі працевлаштуванні іноземців та легалізації їх перебування в Польщі.

За його словами, підприємці з України можуть створювати бізнес та керувати ним на тих же умовах, що й громадяни Польщі. Це може бути індивідуальне підприємство (аналог українського ФОП) або будь-яка компанія чи товариство. Незалежно від обраної форми діяльності, Томаш Блоньський рекомендує попередньо проконсультуватися з бухгалтером.

Аналог ФОП українці можуть відкрити в офісі або онлайн. Для цього юрист рекомендує сайт biznes.gov.pl/Ukraina, який запустило Міністерство розвитку та технологій Польщі. «Тут можна знайти контент як для підприємців із Польщі, які шукають найманих працівників із України, так і для громадян України, які хочуть відкрити бізнес у Польщі», — розповідає він.

Як українцю отримати номер PESEL

Для отримання номера PESEL громадянин України, який легально прибув до Польщі (з 24 лютого 2022 року) з території України, повинен подати заяву на це в будь-якій гміні (адміністративна одиниця – The Page) Польщі.

Важливо: під час створення онлайн-бізнесу, крім легального перебування в Польщі та номера PESEL, необхідний довірений профіль (у більшості випадків його надають автоматично разом з PESEL – The Page).

Детальніше про відкриття бізнесу в Польщі, а також про права чоловіків/дружин громадян України в цій країні та умови працевлаштування українських громадян читайте в колонці.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини