Facebook Pixel

Росіянам і білорусам не світять чеські візи принаймні до квітня 2023 року

Чеський уряд схвалив пропозицію місцевого МЗС і продовжив дію постанови про невидавання громадянам країн-агресорів – росії та Білорусі – віз і посвідок на проживання до кінця березня 2023 року.

Як пише ČTK, у МЗС Чехії пояснили, що заявки на відкриття візи або отримання посвідки на проживання, подані громадянами рф та Білорусі вважатимуться неприйнятними, а відтак не розглядатимуться.

Quote«Цей крок має служити для захисту зовнішньополітичних інтересів Чеської Республіки через збройний конфлікт на території України, спричинений вторгненням військ рф і підтриманий Республікою Білорусь», – йдеться в повідомленні відомства.

Осіб із російським або білоруським громадянством, які мають чинний дозвіл на проживання, нововведення не торкнуться. Також громадяни рф і РБ мають змогу й надалі подаватися на продовження права на проживання – їхній розгляд відбуватиметься в стандартному режимі.

Контекст. Чехія припинила видавати візи росіянам, а трохи пізніше й білорусам одразу після повномасштабного вторгнення путінської армії в Україну. Винятки становлять випадки гуманітарного характеру.

Нагадаємо: у Кремлі напередодні гучно обурилися відмовою Великої Британії надати російським парламентарям візи для участі в ПА ОБСЄ, яка відбудеться 2 — 6 липня в місті Бірмінгемі.

Quote«Нами отримано фактично обурливу відповідь про те, що уряд Великої Британії (дослівно) не може видати візи членам російської делегації в ПА ОБСЄ, з якою б метою вони не відвідували країну», – поскаржився перший заступник голови комітету Ради Федерації у міжнародних справах Володимир Джабаров.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉