Facebook Pixel

Гривня девальвувала до 26,77 за долар США

За підсумками торгів на міжбанківському валютному ринку середньозважений курс гривні до долара США ослабнув із рівня 26,63 до 26,77 на тлі відтоку спекулятивного капіталу та спекуляцій на новинах про вторгнення РФ в Україну.

Хід торгів у понеділок 22 листопада на міжбанку

Торги вранці розпочалися із середньозваженої позначки 26,63 грн за долар США. Попит на долар зростав активно. Йшли операції за лотами до 1 млн доларів під час дуже хиткої рівноваги попиту та пропозиції в останні 20 хвилин сесії. Трейдери чекали на вихід на ринок НБУ.

Пік активності торгів доларом був перед обідом. Попит знову почав активно перевищувати пропозицію. Йшли операції з лотів до 1 млн доларів. Серед покупців були помічені й нерезиденти.

Telegram Logo

Після обіду покупців стало більше, ніж продавців. Йшли операції з лотів до 500 тисяч доларів із перевищенням попиту над пропозицією.

До кінця торгової сесії Нацбанк вийшов на ринок і продав близько $100 млн за 26,69 гривень для стабілізації курсу. Після відходу регулятора котирування знову пішли вгору.

Чинники девальвації гривні

Вихід нерезидентів із ОВДП. Станом на п'ятницю нерезиденти скоротили свій портфель ОВДП одразу на 1,2 млрд грн. З 15 листопада сумарно продаж ОВДП нерезидентами перевищив 3 млрд грн, що досить суттєво для ринку.

Активність спекулянтів. Купівлю долара відновили банки та населення, а експортери притримують валютний виторг, що формує перекіс на користь покупців.

Напружена енергетична ситуація. В Україну почало надходити перше законтрактоване за океаном вугілля, а Білорусь з 21 листопада відновила постачання електроенергії. На валютному ринку енерготрейдери залишаються покупцями, і їхня активність зростатиме.

НБУ є ключовою силою для згладжування вагань на валютному ринку. Минулого тижня НБУ виплеснув на міжбанк $108 млн. Це рекордний обсяг із початку року, повідомив Андрій Шевчишин, керівник відділу аналітики Forex club.

Коментарі

Всі новини