Facebook Pixel

Переворот в «Укрзалізниці». Главу відсторонили і попросили звільнити

Наглядова рада «Укрзалізниці» ухвалила два важливі рішення щодо тимчасового виконувача обов'язків голови правління компанії Желько Марчека. Своїм рішенням орган відсторонив його від управління і рекомендував Кабміну звільнити з займаної посади. Марчек керує компанією лише два місяці.

Наглядова рада очікує розгляду цього питання урядом на найближчому засіданні, повідомила пресслужба «Укрзалізниці» (УЗ).

За даними агентства «Інтерфакс-Україна», на посаді керівника компанії Марчека може замінити член правління УЗ Іван Юрик. За даними джерела, його кандидатуру вже схвалила наглядова рада. Зараз Юрик очолює в компанії інвестиційний напрямок. У 2017-2018 роках він обіймав керівні посади в агенції сприяння інвестиціям Ukraineinvest, у 2014-2016 роках був керівником служби міністра фінансів, а в 2010-2014 роках очолював представництво в Україні інвесткомпанії Blackstone.

Контекст. Раніше профспілка «Спілка залізничників України» клопотала перед президентом Володимиром Зеленським та прем'єр-міністром Денисом Шмигалем про розірвання договору з Марчеком нібито через порушення ним трудового законодавства. Керівника УЗ звинуватили в узгодженні вказівок про режим простою і призупинення гарантованих виплат залізничникам. Офіс президента пообіцяв розібратися в ситуації разом з Кабміном.

Пізніше в інтерв'ю виданню «Радіо Свобода» міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що Марчек «не виправдав надій». Він звинуватив керівника УЗ у провалі продажу непрофільних активів компанії, затягуванні термінів реструктуризації деяких боргів та відсутності оптимізації роботи компанії.

Сам Марчек вважає, що Криклія дезінформували щодо реального стану справ у компанії. За його словами, ситуацію з продажем непрофільних активів «Укрзалізницею» вже вирішено, а він очікує на подальші кроки з боку міністерства. Інші звинувачення Марчек також спростував.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉