Facebook Pixel

Скандал із заступником голови МВС Гогілашвілі. Зеленський вимагає його звільнення

Мережу облетів відеозапис, на якому заступник міністра внутрішніх справ Олександр Гогілашвілі влаштував скандал із поліцейськими на блокпосту на Донбасі, що супроводжувався нецензурною лайкою. У відповідь на це МВС вимагає відсторонення посадовця на час розслідування, а президент Володимир Зеленський наполягає на його звільненні.

Що сталося

На відеозапису, опублікованому в YouТube-каналі «Остання крапля» (нині недоступно), видно, як Гогілашвілі вступає в суперечку з представниками правоохоронних органів на блокпосту на в’їзді в зону ООС (Операції об'єднаних сил). Поліцейські зупинили його автівку для перевірки документів. Однак посадовець агресивно відреагував на те, що його не впізнали в обличчя.

Quote«Єдиний заступник міністра, з таким є****, як у мене, він лише один. Я три роки вже заступник міністра. Три роки! І сумно, що ти не знаєш… Тепер ти знаєш, але тепер і я тебе знаю, дружок, і для тебе це приємним не буде... Я вважаю неправильним те, що ти не знаєш заступника міністра внутрішніх справ в обличчя! Повне невиконання субординації! Я не мушу тут, б**, витрачати час і пояснювати тобі, що я заступник міністра... Що у вас у голові, б**?» — обурювався на запису Гогілашвілі.

Як відреагували на відео з Гогілашвілі в МВС

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що ініціював перед прем’єр-міністром і Кабінетом міністрів розгляд питання щодо проведення дисциплінарного провадження, під час якого має бути встановлено всі обставини та зроблено висновки.

Quote«На період дисциплінарного провадження пропонуватиму уряду відсторонити Олександра Гогілашвілі від займаної посади, для чого підписав відповідне подання до Кабінету міністрів України», — написав він.

Як на поведінку заступника глави МВС відреагував президент

Зеленський заявив, що має надію, що Гогілашвілі вже сам написав заяву про звільнення.

Quote«На мою думку, на інцидент за участю заступника міністра внутрішніх справ Олександра Гогілашвілі може бути лише одна реакція. Прошу міністра внутрішніх справ і Кабінет міністрів розглянути питання про звільнення заступника очільника МВС. Упевнений, що відповідна заява вже написана самим заступником», — наголосив глава держави.

Що про свою поведінку говорить сам Гогілашвілі

Невдовзі після публікації резонансного відео заступник міністра внутрішніх справ Гогілашвілі вибачився за свою надмірну емоційність».

Quote«Згоден із рішенням міністра почати дисциплінарне провадження, готую рапорт на ім'я міністра МВС і всіляко сприятиму його проведенню», — зазначив він.

У мережі з’явилося ще одне скандальне відео із заступником міністра МВС

Після появи відео із суперечкою на блокпосту поліцейські надали журналістам «Української правди» ще один запис, на якому Гогілашвілі фігурує не в найкращому світлі. Подія сталася 24 листопада. Тоді поліція зупинила посадовця в Києві задля перевірки документів. Це обурило заступника міністра, і він вдався до нецензурної лайки та погроз.

Хто такий Олександр Гогілашвілі

Уродженець Грузії, навчався у Львівському університеті бізнесу та права за спеціальністю «Облік і оподаткування» (закінчив у 2019 році). У 2020 році закінчив той самий навчальний заклад за спеціальністю «Право». Єдиним офіційним місцем роботи до призначення на посаду заступника міністра, як вказано на сайті МВС, була ГО «Центр здорової молоді» (працював соцпрацівником із жовтня 2018 до вересня 2019 року).

На нинішню посаду його призначили у вересні 2019 року. У жовтні 2020 року Гогілашвілі був нагороджений главою держави орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

Як вдалося дізнатися фахівцям «Центру журналістських розслідувань», Гогілашвілі має чинний паспорт громадянина Російської Федерації та індивідуальний податковий номер. Документ був виданий російськими уповноваженими органами в листопаді 2003 року. Посадовець також має чинний російський закордонний паспорт, виданий у 2012 році. Журналісти також повідомляють про дані, які свідчать, що раніше Гогілашвілі встиг попрацювати помічником депутатом російської Держдуми Миколи Валуєва.

Журналіст Михайло Голуб повідомив, що Гогілашвілі входив до складу батальйону «Оплот», який брав участь у збройному конфлікті на сході України на боці невизнаної Донецької народної республіки. Керівником збройного формування був вбитий у 2014 році Олександр Захарченко, ватажок так званої «ДНР».

Дружина Гогілашвілі – Марія Левченко – є помічницею президента Зеленського.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉