Голова Укрексімбанку Олександр Гриценко проходить у справі про створення експрезидентом Віктором Януковичем і його оточенням у 2010 році злочинної організації. Про це повідомив прокурор в суді, передає агентство «Інтерфакс-Україна».
Самого ж Гриценка звинувачують у тому, що він допомагав знімати арешти з депозитів і застав за виданим банком кредитом у розмірі $160 млн на купівлю «Українського медіахолдингу».
Детальніше

«Гриценко у вересні 2014 року вирішив використовувати свої службові повноваження всупереч інтересам державного банку ... Тим самим приєднався до злочинної організації», — заявив прокурор.
Зокрема, за його словами, мова йде про активи групи компаній «Українського медіахолдингу» та заставного майна на суму $506 млн, які повинні були бути звернені на користь Укрексімбанку.
Однак, як стверджує звинувачення, Гриценко діяв не в інтересах фінустанови, а в інтересах Бориса Ложкіна (глави адміністрації президента в 2014 році), Петра Порошенка (п'ятого президента України), Олексія Філатова (колишнього заступника глави адміністрації президента), а також Григорія Шверк (колишнього першого віцепрезидента холдингу).
Він також сказав, що Сергій Арбузов (колишній перший віцепрем'єр) і бізнесмен Сергій Курченко за змовою з Януковичем і Олександром Клименком (ексглава Міндоходів) запропонували Ложкіну та іншим власникам «Українського медіахолдингу» легалізувати угоди з купівлі холдингу на $406 млн. Бенефіціари останнього нібито знали про злочинну організацію та скоєнні нею злочини проти держвласності.
В рамках операції «ВЕТЕК Медіа Інвест» у 2013 році отримала в Укрексімбанку кредит на $160 млн. В якості забезпечення за ним виступили депозити на $50 млн і казначейські зобов'язання на таку ж суму, а також нерухомість та обладнання. Без твердого забезпечення залишалася сума $45,3 млн. В 2014-му ці депозити та зобов'язання заарештували, а в серпні цього ж року Гриценко став головою правління.
В цей же час Курченко запропонував Шверку продовжити реалізацію злочинного плану разом з Ложкіним, Філатовим за погодженням з Порошенком, щоб не допустити звернення $506 млн, які належали групі, на користь Укрексімбанку. За це Курченко нібито пропонував передати право власності на «Наше радіо».
За словами прокурора, згадані особи вирішили схилити до участі у злочині Гриценка та працівників генпрокуратури.
Контекст
- ЗМІ 16 листопада 2019 року повідомили, що вдень невідомі заштовхали Олександра Гриценка у чорний автобус, коли той гуляв з дитиною. Пізніше у Службі безпеки України підтвердили, що це була спецоперація і що все відбулося законно.
- Гриценка затримали в рамках кримінального провадження за ознаками вчинення злочинів, передбачених ч. 1. ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 3. ст. 209 (відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.
- Вчора, 18 листопада, Печерський райсуд Києва звільнив Гриценка з-під варти під заставу в розмірі майже 3 млн грн. Він повинен внести цю суму протягом п'яти днів.