Facebook Pixel

Українські бізнесмени надають перевагу фундуку та волоському горіху – Мінагрополітики

За дев’ять місяців українці засадили фундуком і волоським горіхом 493,3 га. Такі результати грантової програми з розвитку садів, ягідників і теплиць Міністерства аграрної політики та продовольства України. Цей проєкт стартував у липні 2022 року. За час його існування лідерами з-поміж культур стали фундук і волоський горіх — ними засадили 493,3 га. Друге місце посіли лохина та чорниця – 350 га, на третьому – яблуня з площею 296,1 га.

Найбільше фундуку садитимуть на Київщині – 157,8 га, а також на Закарпатті – 121,9 га. Рекордсменом за площею із закладення плантацій лохини є Львівщина – 73,5 га. Яблуневі сади найбільше розвиватимуть на Закарпатті (97,4 га), Вінниччині (50 га) та Буковині (41,8 га).

Загалом підприємці заклали сади та побудували теплиці на території 1 375,64 га.

За 9 місяців від старту грантової програми Мінагрополітики вже підписало 101 наказ на виділення 489,2 млн грн.

Розмір гранту становить від 140 тис. до 400 тис. грн за гектар, але не більш як 70 % вартості проєкту висадки насаджень. Усі кошти мають бути спрямовані на його реалізацію.

Щоб податися на грант, підприємець має створити нові офіційні робочі місця. Також ті, хто хоче долучитися до програми, мають бути готовими взяти на себе від 30 відсотків витрат.

Для тих бізнесменів, які хочуть вирощувати культури в садах, площа їхньої території має бути від 1 до 25 га.

Для розвитку тепличного господарства гранти надаються на будівництво однієї модульної теплиці орієнтовною площею від 0,4 га до 2,4 га відповідно до типового проєкту.

У 2022 році до трійки найбільших покупців продукції українського садівництва входили: Польща ($108 млн), Німеччина ($29 млн) і Франція ($20 млн). В експорті заморожених ягід і фруктів основними стали постачання до Польщі, Німеччини та Італії. Волоські горіхи переважно експортували з України до Франції, Азербайджану та Греції.

За підсумками 2022 року Україна змогла оновити рекорд експорту замороженої малини попри вкрай складні умови роботи, окупацію частини території російською армією, дефіцит робочої сили, дорогу логістику та регулярні терористичні атаки росії на об’єкти цивільної інфраструктури, зокрема енергетичної.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉