Уряд ФРН працює над продовженням транзиту природного газу через Україну з РФ до країн Європейського Союзу як мінімум на п'ять років і в Росії поки що не виступали проти цього.
«Цей транзит буде до 2024 року, ми вже зараз працюємо, і є спеціальний уповноважений уряду Німеччини над тим, щоб продовжити цю угоду ще мінімум на п'ять років, а можливо, на десять років. Поки що ми не маємо з боку Росії таких сигналів, що вони не хочуть продовжувати транзит, бо це теж у їхньому комерційному інтересі», — заявила посол Німеччини в Україні Анка Фельдхузен в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».
Вона також сказала, що найголовніше в домовленості США та ФРН щодо «Північного потоку — 2» намір перетворити Україну з транзитної країни на виробника енергії.
«На мою думку, єдиний шлях для України стати більш незалежною від інших, у тому числі від Росії, виробляти ті джерела енергії, які потрібні в Німеччині, ЄС», — зазначила вона.
Вона також нагадала, що ФРН уже пропонувала Україні розпочати проекти із виробництва зеленого водню.
«… я думаю, що протягом цих десяти роківтранзит газу залишиться, бо всім цей газ потрібен і «Газпром» хоче його продавати. Пізніше, особливо в Німеччині, ми вже більше не хочемо використовувати газ, тобто нам потрібні інші джерела, і Україна має цей величезний потенціал «зелених» енергій», — пояснила вона.

При цьому стабільність законодавства стане запорукою успішного розвитку водневої галузі України.
«Закони змінюють постійно, грошей нема. Треба довгостроково думати, бо Україна зацікавлена у цих інвесторах», — сказала Фельдхузен.
Фельдхузен вважає, що трубопровідне постачання водню для України може стати великою перевагою.
«Вже підписано меморандум про взаєморозуміння з іншими газотранспортними системами Європи… Якщо Україна може постачати чистий водень через труби – це безумовно її дуже велика перевага», — наголосила дипломат.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також