Facebook Pixel

Обстріли Херсона тривають: як безплатно евакуюватися з небезпечного регіону

Російські загарбники щоденно обстрілюють Херсон і область з усіх наявних в агресора видів зброї. Майже кожного дня в регіоні гинуть люди. Найбільше потерпають населені пункти, що розташовані біля Дніпра. Влада закликає громадян евакуюватися до безпечніших регіонів.

Безплатна евакуація з визволеної Херсонщини

Виїхати з небезпечного регіону можна або автобусами, або залізницею.

Евакуація автобусами

Херсонська ОВА щоденно евакуює населення безплатними автобусами з Херсона до Одеси через Миколаїв.

Для того, щоб стати пасажиром такого рейсу, необхідно відправити заявку

  • на «гарячу лінію» ХОВА (0800 330 951 або 091 481 78 45; telegram: @khoda_help_bot);
  • через Telegram-бот волонтерської організації Helping To Leave: @helpingtoleave_bot.

Після того, як заявку приймуть, заявнику на телефон надійде смс, де буде зазначено час і місце виїзду.

Евакуація залізницею

Щоденно з Херсона вирушає безплатний евакуаційний потяг, що прямує до Хмельницького.

Час відправлення з Херсонського залізничного вокзалу — 15:27. Однак прийти туди треба заздалегідь — за дві — три години — для реєстрації.

Після прибуття до Хмельницького людей обіцяють забезпечити житлом. Кожен евакуйований отримає допомогу в оформленні довідки ВПО та державну грошову допомогу в розмірі 2 тис. грн на дорослого та 3 тис. грн на дітей і осіб з інвалідністю.

Quote«Щодня приблизно 300 людей виїжджають із Херсона до Хмельницького безплатним евакуаційним потягом. Переважна більшість із них – це літні та маломобільні особи, жінки та діти. Я закликаю всіх, хто відчуває потребу, зважитися та виїхати... Ми допоможемо абсолютно безплатно виїхати з будь-якого небезпечного регіону, щоб перезимувати, а потім повернутися й відбудовувати нашу рідну Херсонщину, Харківщину чи Донеччину», — наголосила очільниця Мінреінтеграції Ірина Верещук.

Контекст. Лише минулої доби російське окупаційне військо 40 разів обстріляло Херсонщину. Гатило по містах і селах із реактивних систем залпового вогню, танків і мінометів. По Херсону вогонь відкривали 11 разів: прилетіло по заводу, приватних будинках і багатоповерхівках.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉