Facebook Pixel

Мінінфраструктури електрифікує залізничну ділянку Тернопіль — Івано-Франківськ

Міністерство інфраструктури України очікує на рішення Кабінету міністрів про фінансування розробки техніко-економічного обґрунтування проекту електрифікації залізничної ділянки Тернопіль — Івано-Франківськ.

«У рамках «Великого будівництва» на залізниці плануємо з'єднати між собою два великі обласні центри: Тернопіль та Івано-Франківськ. Крім оптимізації маршрутів на заході країни, цей варіант дозволить на три години скоротити час поїздки з міст центральної та південної України до Прикарпаття, зокрема ключові гірські курорти регіону», — заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

За його словами, будівельні роботи на ділянці планується розпочати на початку 2023 року, щоб вже після їх завершення запустити на маршруті Київ – Тернопіль – Івано-Франківськ швидкісний електропоїзд категорії «Інтерсіті+».

У рамках підготовки до реалізації проекту планується створити кілька варіантів маршруту. Зокрема, «Укрзалізниця» та МІУ опрацьовують варіант відновлення 29 км колії «Галич — Підвисоке» (через станції Козова та Підгайці), вузькоколійну ділянку, яку було демонтовано ще 1944 року.

Завдяки реалізації проекту, що передбачає відновлення залізничного маршруту між Тернополем та Івано-Франківськом, шлях між обласними центрами скоротиться із нинішніх 283 км до 141 км.

Міністр зазначив, що мета його відомства в тому, щоб до 2024 року з'єднати всі обласні центри України якісним швидкісним залізничним сполученням.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉