Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Аналітики назвали топ-10 країн, куди Україна найбільше експортувала у 2022 році

Аналітики назвали топ-10 країн, куди Україна найбільше експортувала у 2022 році. Фото: Forbs

Аналітики назвали топ-10 країн, куди Україна найбільше експортувала у 2022 році. Фото: Forbs

2022 року українські експортери швидко вчилися розв’язувати нетривіальні завдання. Вибору не було – це стало умовою виживання.

За даними Державної митної служби, експорт товарів з України у 2022 році скоротився на 35% — до $44,2 млрд. Скорочення вдарило по всіх галузях. Єдиним помітним винятком став експорт IT‑послуг, який зріс на 6% — до $7,35 млрд.

У Forbes назвали країни, куди Україна експортувала найбільше товарів у 2022 році, та компанії, які продали найбільше продукції.

Лідерами за обсягами експорту у воєнний рік стали агропромисловий і гірничо‑металургійний комплекси, які забезпечили понад ⅔ товарного і більш як половину сукупного експорту. Лідери за вартістю експорту з-поміж товарів – зернові культури, соняшникова олія та чорні метали. У довоєнному році саме метал був головним експортним товаром країни. За підсумками 2022‑го його експорт обвалився більш як утричі — до $4,5 млрд.

У переліку топ‑50 експортерів – компанії з різною стратегією. Деякі знайшли нові ринки та спромоглися збільшити обсяги експорту, інші – навпаки, заморозили виробництво на початку російського вторгнення, далі лише розпродаючи залишки продукції.

screenshot-1075.jpg

На частку ЄС припало понад 63% товарного експорту. З-поміж решти країн найбільшими покупцями української продукції стали Туреччина та Китай.

Головний підсумок – українські компанії пристосувалися до воєнних обставин і шукатимуть далі нові ринки й у 2023‑му.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини