Ексдепутата-втікача Олександра Онищенка затримали в Німеччині за запитом САП та НАБУ

Автор

Колишнього народного депутата Олександра Онищенка затримали 29 листопада в німецькому місті Аахен. Його арештували за запитом Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Про це повідомляє програма «Схеми» з посиланням на два незалежних джерела у різних правоохоронних органах.

В пресслужбі антикорупційної прокуратури (САП) підтвердили затримання ексдепутата, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

Quote«Онищенко затриманий в Німеччині, вирішується питання його екстрадиції», — сказали в САП

За запитом правоохоронців німецький суд повинен вирішити, чи екстрадувати Онищенка в Україну, а також визначити йому запобіжний захід на період розгляду цього питання.

Адвокат ексдепутата Олег Іщенко відмовився коментувати затримання Онищенка. Поки що дата засідання невідома. Онищенко в очікуванні на призначення суду перебуває під вартою.

Контекст

  • За даними Національного антикорупційного бюро (НАБУ), Олександр Онищенко разом зі своїми соратниками продавали газ державного підприємства «Укргазвидобування». Робили вони це за допомогою декількох своїх компаній через «псевдобіржі». Унаслідок таких операцій державі було завдано збитків на суму понад 1,6 млрд грн.
  • У 2016 році екснардеп поїхав з України. Зараз він у розшуку, але в міжнародний розшук Інтерпол його не оголосив.
  • Наприкінці 2017 року суд дозволив залучити Онищенка до заочного розслідування.
  • У липні 2018 року НАБУ завершило досудове розслідування про розкрадання в «Укргазвидобуванні».
  • У листопаді 2019 року голова НАБУ Артем Ситник заявив, що бізнесмен у грудні 2019-го приїде в Україну через те, що програв в Іспанії всі суди про екстрадицію та про визнання його політичним біженцем.
  • А 29 листопада видання Kyiv Post повідомляло, що після трьох років відсутності Онищенко вирішив повернутися в Україну, щоб спростувати звинувачення в шахрайстві та відмиванні грошей.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Міністр фінансів заявив, що Україна пройшла кризу

На думку міністра фінансів Сергія Марченка, Україна вже пройшла кризовий етап в економіці, що дає підстави очікувати виконання державного бюджету на 2020 рік.

В Україні відкрилися ресторани: нові правила і що потрібно знати

У зв'язку з пом'якшенням карантину в Україні, з 5 червня відновили свою роботу всі заклади громадського харчування, враховуючи і тих, які не мають літніх майданчиків. Однак це стосується не всіх регіонів. Зокрема Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) не дозволило ресторанам Києва і тим, які знаходяться у Волинській, Житомирській, Львівській, Рівненській, Чернівецькій, Донецькій і Луганській областях відновити повноцінну роботу.

У McDonald's розповіли, де відкриють нові ресторани в Україні

У червні McDonald's відкрив новий ресторан у Дніпрі й планує до кінця року відкрити ще чотири в Києві та Одесі. Про це The Page повідомив Віталій Стефурак, директор з розвитку McDonald's в Україні, коментуючи наміри компанії запустити ще п'ять ресторанів у країні 2020 року.