З початку 2025 року до 10 квітня банк «МР БАНК», який зараз ліквідовує Фонд гарантування вкладів, виплатив близько 1,5 млрд грн Національному фонду інвестицій України, який є кредитором і правонаступником колишнього Сбербанку, що вивели з України у 2022-му.
Про це повідомили у Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).
Скільки України отримає від ліквідованих банків
У травні 2022 року за рішенням РНБО Фонд гарантування вкладів замінив «материнські» структури російських Промінвестбанку та МР БАНКУ на державу Україна, зазначила директорка-розпорядниця Фонду Ольга Білай.

Відповідно, держава одночасно є і акціонером цих установ, і одним із кредиторів.
Зокрема, МР БАНК (колишній український Сбербанк) з початку року перерахував близько 1,5 млрд грн держпідприємству «Національний фонд інвестицій України».
Загалом від початку повномасштабної війни ФГВФО передав державі акції дочірніх структур російських держбанків в Україні на понад 27 млрд грн, повідомила Білай.
Протягом 1-го кварталу 2025-го неплатоспроможні банки в управлінні ФГВФО спрямували на погашення вимог своїх кредиторів понад 1,47 млрд грн.
У січні-березні понад 580 млн грн пішло на виплати кредиторам 3-ї черги. Це, зокрема, витрати Фонду на компенсації вкладникам. Ще понад 122 млн грн виплатили кредиторам 7-ї черги, серед яких є й представники бізнесу. Решту коштів розподілили між іншими чергами.
Загалом, на 1 квітня банки в ліквідації вже повернули кредиторам понад 72,4 млрд грн. Із них майже 18 млрд грн – забезпеченим кредиторам. Із них найбільшу суму, 16,4 млрд грн, отримав Нацбанк — зокрема й за рахунок стягнення застав і майна поручителів.
Загалом за час діяльності Фонду станом на 1 квітня 2025 року банки, що перебувають у ліквідації, задовольнили вимоги кредиторів на понад 72,4 млрд грн, з яких біля 18,0 млрд грн погашено забезпеченим кредиторам, зокрема 16,4 млрд грн — Національному банку України (включно за рахунок звернення стягнення на предмет застави та майна поручителів).
У Фонді зазначили, що ці виплати стали можливими завдяки продажу активів, погашенню кредитів, доходам від цінних паперів, оренди майна та інших джерел.
Нагадаємо, Фірма голови російського Сбербанку Гєрмана Грефа побудувала у Великій Ялті комплекс Mriya Resort & Spa та комплекс на місці пансіонату «Златоуст». Для цього була знищена частина канатної дороги від Місхору до Ай-Петрі.