Facebook Pixel

10 жовтня в Україні зафіксували рекордну кількість звернень за номером швидкої

COVID-19: в Україні зафіксували рекордну кількість викликів швидкої. Фото: oblzdrav.mk.gov.ua

COVID-19: в Україні зафіксували рекордну кількість викликів швидкої. Фото: oblzdrav.mk.gov.ua

10 жовтня кількість звернень за номером 103 сягнула рекордних показників — понад 44 тис. викликів за добу. На цей же період припала найбільша за всю історію кількість виїздів бригад екстреної медичної допомоги та, відповідно, госпіталізацій пацієнтів. Передусім це пов’язано з новою хвилею COVID-19. Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я (МОЗ).

Quote«Якщо ви відчуваєте біль у грудній клітці, задишку в стані спокою чи будь-які ознаки дихальної недостатності, варто одразу телефонувати на 103. Зокрема, підстави для виклику швидкої — сатурація менше ніж 92%, яку можна виміряти в домашніх умовах за допомогою пульсоксиметра, порушення свідомості та інші ознаки, які загрожують життю та свідчать про критичний стан», — зазначив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Міністр пояснив, що в разі появи симптомів захворювання на COVID-19 варто одразу повідомляти про це своєму сімейному лікарю. Саме він має надати рекомендації та визначити, чи достатньо пацієнту амбулаторного лікування.

У МОЗ підкреслили, що висока температура тіла (понад 38°) сама по собі не підстава для виїзду бригади екстреної медичної допомоги чи госпіталізації. Проте, якщо разом із температурою є будь-який із вищевказаних симптомів, варто викликати швидку.

Telegram Logo

Додатково. Нагадаємо, що 97,1% людей, яких госпіталізували з COVID-19 у вересні в Україні, були невакциновані, тобто не отримали двох доз антиковідної вакцини.

Коментарі

Всі новини