Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Кілька десятків «слуг народу» пропонують скасувати сплату акцизу під час ввезення автомобілів

З 1 січня 2021 роки від акцизу пропонується звільнити легкові автомобілі. Фото: Delo.ua

З 1 січня 2021 роки від акцизу пропонується звільнити легкові автомобілі. Фото: Delo.ua

Група депутатів Верховної Ради від «Слуги народу» (45 осіб) пропонує скасувати сплату акцизного збору під час ввезення автомобілів до України. Про це йдеться в законопроєкті №3704.

З 1 січня 2021 роки від акцизу пропонується звільнити легкові автомобілі, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення десяти та більше осіб.

На період до 31 грудня 2020 року пропонується звільнити учасників бойових дій (ветеранів АТО/ООС) від сплати акцизу під час ввезення таких транспортних засобів: легкові автомобілі, вантажні автомобілі масою до 3,5 тонн, причепи до них, автобуси (щонайбільше одна одиниця та для особистого користування).

Від акцизу не звільняються транспортні засоби, випущені до 1 січня 1995 (тобто такі, що не відповідають стандарту Євро-2), а також транспортні засоби вартістю понад 200 мінімальних зарплат (тобто понад 944 600 грн). Крім того, від сплати акцизу не звільнятимуться автомобілі виробництва країни-агресора (Росії).

Також з 1 січня 2021 року учасників бойових дій (ветеранів АТО/ООС), нагороджених державними нагородами, хочуть звільнити від сплати ПДВ під час ввезення легкових автомобілів, вантажних автомобілів масою до 3,5 тонн, причепів до них, автобусів.

Автори ініціативи вважають, що їхня пропозиція дозволить зробити нові та вживані автомобілі більш доступними для українських громадян.

Поки що жоден парламентський комітет не висловив своє ставлення до цього законопроєкту.

Контекст. У лютому нардеп Мар'ян Заблоцький обіцяв: «Як член податкового комітету Верховної Ради я найближчим часом зареєструю законопроєкт, який скасує акциз на авто і, нарешті, приведе українські ціни до європейського рівня... Вже давно слід визнати факт: акциз на авто, який свого часу було введено як протекціоністський захід, не спрацював. Він не просто не врятував автомобільне виробництво в Україні, але й сприяв тінізації ринку та соціальній несправедливості».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини