Антимонопольний комітет стежитиме за відповідністю динаміки зниження цін на ринку роздрібної торгівлі нафтопродуктами України падінню цін на сировину і нафтопродукти в світі.
Як повідомили в пресслужбі Комітету, ціна на сиру нафту і великий опт бензину очікує сильного падіння.
«Роздрібні ціни повинні залежати від факторів, які змінюються і впливають на їхнє формування», — додали в Антимонопольному комітеті (АМКУ).
Однак у відомстві не очікують значного зниження цін на автозаправних станціях після падіння цін і котирувань на ф'ючерси в світі, пояснюючи це тим, що між сирою нафтою та продажем на станціях сировина проходить декілька етапів, а саме транспортування, потім переробку, знову перевезення та інше.
«Але й практика негайного підвищення цін на бензин у разі подорожчання нафти і дуже повільного зниження цін після здешевлення сировини теж має місце», — заявили в АМКУ.
Контекст. ОПЕК і країни-учасниці ОПЕК+ (включаючи Росію) 6 березня не змогли домовитися про додаткове скорочення видобутку нафти.
У відповідь державна компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco запропонувала найбільші знижки на сиру нафту за останні 20 років і обіцяла збільшити видобуток на 2 млн барелів на день.
9 березня ціна за барель нафти марки Brent впала до $31,5. На закритті торгів 6 березня її ціна становила $45,5 за барель. Такий крах ринку нафти найбільший з 1991 року, коли почалася війна в Перській затоці.
Обвал ринку нафти викликав зниження світових фондових індексів. Проте вранці 10 березня ринок продемонстрував ознаки стабілізації. Нафта марки Brent зросла на торгах на 7% — до $36,8 за барель.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також