Facebook Pixel

В «Ощадбанку» розповіли, чому провалилася програма «5-7-9»

Програма масового кредитування підприємств «5-7-9» не користується популярністю через те, що не поширювалася на багато галузей, і зараз перебуває в стадії модернізації.

Про це The Page розповів заступник голови правління Ощадбанку Андрій Стецевич.

«Програма створювалася для фінансування капіталовкладень — для фінансування капексів, як ми їх називаємо, для створення нових робочих місць. І вона була нішовою. Вона не поширювалася на багато галузей. Наприклад, та ж галузь HoReCa, про яку я вже говорив, — практично неможливо кредитувати цих клієнтів. І це стосувалося лише капітальних витрат цих підприємств», — пояснив Стецевич.

За його словами, зараз програма перебуває в процесі модернізації з розширенням напрямів кредитування. Сьогодні в рамках програми банки можуть кредитувати поповнення оборотних коштів підприємств і більше галузей економіки.

«Найголовніше — ця програма зараз почала фінансувати рефінанс. Це означає, що якщо у вас є непрострочена заборгованість станом на 1 березня цього року в інших банках, ми можемо рефінансувати цю заборгованість під ставку від нуля», — зазначив Андрій Стецевич.

Зараз до програми «5-7-9» залучено державні банки та великі приватні банки. Це має стати основним тригером для того, щоб інші банки теж намагалися приєднатися до цієї програми.

«І це істотно обрушить ставки. Я хочу вас запевнити: у нас зараз комерційна ставка для малого і середнього бізнесу в районі 15-17%. У будь-якому разі вона істотно вище за нульову ставку. Якщо вони почнуть займатися тим, щоб опускати ці ставки, це і буде причиною того, що ставки поповзуть донизу», — зазначив Стецевич.

Президент Володимир Зеленський поставив перед Кабінетом міністрів завдання знизити вартість позикових коштів для бізнесу до 3% на рік на початку квітня.

До цього влада планувала створення інструментів для кредитування нових підприємців і підтримки тих, хто вже працює, завдяки кредитним канікулам і компенсації відсотків за кредитами.

Подякувати 🎉