Facebook Pixel

Бюрократичні та непрозорі: чому АРМА так мало заробляє

Пансіонат «Шацькі озера», що АРМА пропонує взяти в управління. Фото з сайту АРМА

Пансіонат «Шацькі озера», що АРМА пропонує взяти в управління. Фото з сайту АРМА

Аукціони арештованого Агентством з розшуку та менеджменту активів (АРМА) майна не приваблюють великої кількості охочих узяти їх в управління. В онлайн-оголошеннях міститься надто мало інформації про об’єкти, а сама процедура участі в конкурсах є доволі непрозорою та корупціогенною. Це обговорювалося під час засідання тимчасової слідчої комісії з економічної безпеки (ТСК), яке відвідало The Page.

Які умови конкурсу на управління активами пропонує АРМА

Зараз на сайті АРМА можна подивитися декілька оголошень про конкурс на управління санаторними об’єктами, які правоохоронці вилучили в підсанкційних підприємств. Не до всіх оголошень є фотографії об’єктів нерухомості, також бракує їхніх описів, не вказано навіть площу. Утім, однією з умов участі в конкурсі є програма управління, де має бути описано, як управитель збирається заробити кошти на цьому об’єкті та скільки конкретно. Якщо управитель не зможе заробити заплановану суму за звітний період, йому доведеться сплатити до державного бюджету власні кошти.

Рецепція пансіонату «Шацькі озера», що виставлен на конкурс. Фото з сайту АРМА

Рецепція пансіонату «Шацькі озера», що виставлен на конкурс. Фото з сайту АРМА

Також варто зазначити, що стан більшості оздоровниць потребує інвестування для щонайменше косметичного ремонту, щоб об’єкт почав працювати. Такий висновок можна зробити з фотографій, розміщених на сайті АРМА.

Чому АРМА так складно знайти управителів для арештованих активів

Під час засідання комісії з’ясувалося декілька нюансів роботи АРМА, що роблять її неефективною. Оскільки на сайті інформації про об’єкти недостатньо, потенційні управителі мають звертатися за нею до агентства: спочатку заповнити заявку, потім приїхати до Києва для ознайомлення з документами про об’єкти. Для участі в конкурсі також необхідно подавати документи в паперовому вигляді. Переможця конкурсу обирає комісія з дев’яти людей, які є членами АРМА.

«Якщо об'єкт сподобався, треба написати письмову заяву про своє бажання ознайомитися з матеріалами. Далі ви приїжджаєте до АРМА. Якщо людина дійсно бажає взяти актив в управління, вона це зробить», — зауважив керівник Управління менеджменту активів АРМА Олексій Таможанський.

«От ви праві, цього треба дійсно дуже хотіти», — відповів на це член ТСК Данило Гетманцев.

Представниця ТСК Тетяна Плачкова зауважила, що створення умов, коли потенційний управитель має фізично приїхати до АРМА, належить до корупціогенних чинників.

АРМА було створено у 2016 році як одну з умов виконання Плану дій із лібералізації візового режиму з ЄС. У кулуарах комітетів Верховної Ради зараз обговорюється необхідність реформування цього неефективного органу. Адже міжнародні партнери країни будуть проти його ліквідації.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉